Календар подій

27/11

Актуальні тренди в культурі: як з ними працюють у Львові

Львів

19:00 Інститут стратегії культури, пл. Міцкевича, 6/7

Актуальні тренди в культурі: як з ними працюють у Львові

Конгрес Культури / Culture Congress зібрав у Львові дієвців, дослідників та митців з України та з-за кордону, щоб поговорити про зміни і процеси, розпочаті у 1989-му падінням Берлінського муру.

Три дні розмов у трьох кураторських напрямках — Міри, Мури, Наміри — викристалізували чимало важливих для усвідомлення тез. Серед іншого: позиціонування української культури у глобальному світовому дусі часу. Постгуманізм, екологічні проблеми, комунікаційні зсуви, подолання різних форм нерівності, загальна розгубленість людини перед тотальною невизначеністю сьогодення… Жодне із цих питань не вирішується одноразово: усі вони потребують «гри в довгу», щоденної роботи над впровадженням нових, більш конструктивних практик і соціальних звичок.

 

Що роблять люди культури у цих напрямках у Львові?

 

Які місцеві проєкти і практики останніх років найбільше потрапляли у серце важливих, глобальних трендів?

 

Яку роль відіграє у цих процесах багата культурна спадщина? Чи допомагає вона піднятися до рівня творення нових сенсів, чи навпаки, перетворює на консерваторів?

 

Туристична популярність привертає до міста увагу, дає можливість бути почутими і помітними, але створює передумови для комерціалізації і як наслідок — спрощення, сплощення сфери культури. Які противаги до «руки ринку» може протиставити середовище культури?

 

Як використовувати цю увагу і скерувати людський потік на глибші, ґрунтовніші теми — і чи маємо ми сучасні проєкти, куди, власне, його скерувати?

 

Учасники: Оксана Форостина, Дарина Скринник-Миська, Божена Паленська, Павло Гудімов.

 

Модераторка: Юля Хомчин

 

Зустріч відбудеться у рамках проєкту Код Культури, що має три складові: дослідження культурного ландшафту міста (глибинні інтерв’ю із представниками сфери культури та кількісне опитування містян); серію публічних дискусій (яку ми, власне, відкриємо 27 листопада); відеопроєкт про розуміння культури мешканцями Львова

 

Вхід вільний, за реєстрацією

 

Подія на фейсбуці

 

Читайте також: Світлана Ославська: Чужа культура цікава сама по собі

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект