Календар подій

11/02

Альбом «Перший відмінок» про незалежне мистецтво Франківська презентують на київській виставці

Київ

19:00 Я-Галерея, вул. Хорива 49-Б

Альбом «Перший відмінок» про незалежне мистецтво Франківська презентують на київській виставці

11 лютого о 19:00 в арт-центрі Я Галерея відбудеться фінісаж виставки Ростислава Котерліна «Людське, художнє». На ньому буде презентовано альбом про незалежне мистецтво Івано-Франківська «Перший відмінок». Презентація пройде за участі Анатолія Звіжинського та Ростислава Котерліна; модератор – Павло Гудімов.

 

Як провінційне містечко, де відсутнє поняття «мистецька школа» ввести в п’ятірку міст країни, що творять сучасне мистецтво? Чи можливо поєднати ідеологію «нічогонероблення» державних культурних інституцій з критичними практиками незаангажованих митців? Створення міфу — культурний бренд чи маркетингова провокація?

 

 

Альманах, якщо й не дає відповідей на подібні запитання, описує один з апробованих варіантів розвитку культурної політики й ділиться набутим досвідом митців та дослідників мистецтва.

 

 

На початку 90-х років минулого століття в Івано-Франківську сформувалася група художників, творчість яких була інспірована післямодерним розумінням мистецтва та експозиціями міжнародного бієнале «Імпреза», що проводилась в Івано-Франківську кожні два роки – з 1989 по 1997.

 

 

Окрім великої кількості виставок, починаючи зі знакової «Провінційний додаток No2», художники цього кола писали тексти, книги, організовували перформативні акції, видавали альманах «Кінець кінцем», знімали відео, а також брали участь у міжнародних проектах.

 

 

Видання здійснено за фінансової підтримки Українського культурного фонду в рамках проекту «Імпреза. Провінційний додаток №3. Документи».

 

 

Вхід вільний.

 

 

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект