відзнака

Анастасії Левковій вручили Орден мистецтв та літератури Франції

04.06.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Заступниці директора з розвитку Українського інституту книги Анастасії Левковій вручили Орден мистецтв та літератури Франції. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомила журналістка Олеся Яремчук.

 

Звання було присуджене ще в липні минулого року за пропозицією Посольства Франції в Україні. Нагородою відзначили внесок Левкової у царині культурної модерації, обговоренні ідей та книговидавничої справи. Нею Франція визнала внесок журналістки у поширення французької мови та культури.

 

Проте вручили орден аж 1 червня цього року, під час Книжкового Арсеналу. Нагороду Анастасія отримала з рук Надзвичайної та Повноважної Посолки Франції в Україні Ізабель Дюмон.

 

 

У своїй промові Левкова зазначила: «Як людина, яка працює в державній установі — Українському інституті книги — я розумію, наскільки важливо для держави відзначати промоутерів своєї культури за кордоном. Адже, зважаючи на роль культурної дипломатії, ці промоутери є амбасадорами країни — неофіційними, але дуже важливими. Цією нагородою Франція показує, що вона шанує і підтримує своїх промоутерів… Маю надію, що новостворені державні культурні інституції — Український інститут книги, Український інститут, Культурний фонд — колись спроможуться відзначати промоутерів української культури за кордоном».

 

Анастасія Левкова — літературознавиця, журналістка, заступниця директора з розвитку Українського інституту книги.

 

Кураторка проекту «Приватна урбаністика» на сайті «Тиждень.ua» (tyzhden.ua), ведуча «Радіокнигарні з Анастасією Левковою» на кримськотатарському радіо «Хаят». Працювала арт-директоркою мережі книгарень «Є».

 

Авторка колонок, статей, інтерв’ю у виданнях «Тиждень», «ЛітАкцент» та ін. Цікавиться імагологією (образами міст, країн, націй), питаннями колективної та індивідуальної пам’яті й забуття.

 

Читайте також: Анастасія Левкова: В Україні книгарня «Є» налагодила системність в книжкових заходах

 

Орден Мистецтв та літератури (L’Ordre des Arts et des Lettres) — відомча нагорода Франції, що перебуває у веденні Міністерства культури Франції. Також використовують інший варіант перекладу назви нагороди: Орден Мистецтв та (витонченої) словесності.

 

Орден був заснований декретом 1957 року з метою винагороди «осіб, що відзначилися своїми досягненнями в художній або літературній галузі або вкладом, який вони внесли у поширення мистецтва та літератури у Франції і у світі».

 

Рішення про нагородження приймає Міністр культури і комунікацій Франції за сприяння Ради ордену. Рада складається з 8 членів «по праву»(міністр і начальники управлінь і установ Міністерства культури і зв’язку) і 8 членів, що призначаються на 3 роки Міністром (1 член Ради ордену Почесного легіону і 7 заслужених діячів культури і комунікацій).

 

Орден Мистецтв і літератури складається з трьох ступенів:

 

  • Ordre des Arts et des Lettres Commandeur ribbon.svg Командор (фр. Commandeur) — знак на стрічці, що носиться на шиї; найвища ступінь ордену;
  • Ordre des Arts et des Lettres Officier ribbon.svg Офіцер (фр. Officier) — знак на на стрічці з розеткою, що носиться на лівій стороні грудей;
  • Ordre des Arts et des Lettres Chevalier ribbon.svg Кавалер (фр. Chevalier) — знак на стрічці, що носиться на лівій стороні грудей.

 

Орденом Мистецтв та літератури були нагороджені: Вільям Барроуз, Жан-Поль Бельмондо, Девід Бові, Рей Бредбері, Вацлав Гавел, Ален Делон, Умберто Еко, Шон Коннері, Елізабет Тейлор, Жан Рено, Брюс Вілліс, Леонардо ді Капріо, Серж Лифар та ін.

 

Нещодавно ми повідомляли, що українська перекладачка Наталя Іваничук отримала найвищу відзнаку норвезького короля – орден за заслуги.

 

Чільне зображення: Facebook / Anastasia Levkova

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект