Читомо > Book Art > Вигадливі штуки лондонського видавництва «Visual Editions»

Book Art

Вигадливі штуки лондонського видавництва «Visual Editions»

26.11.2010 5 Автор:

Лондонське видавництво «Visual Editions» з’явилося не так давно – на початку 2009 року. Його засновниці, пані Анна Ґербер та Брітт Іверсен, мають чималий творчий досвід. Анна, дизайнер, пише про графічний дизайн та навчає йому от вже 10 років. Брітт останні 15 років працювала в рекламі, брендових комунікаціях та робила дослідження.

Основний принцип «Visual Editions» полягає в тому, що естетичні якості видання не мають бути хитромудро надуманими, радше їх призначенням є закріплення, посилення та допомога в донесенні читачеві оповіді.

Візуальні засоби для цього використовуються різноманітні – фотографія, витинанчасті елементи, вставки з порожніх сторінок та інші вигадливі штуки.

«Найголовніше, що візуальне не має бути суто декоративним, а навпаки, бути ключем до прочитання. Без такого оформлення історія могла б бути зовсім іншою», – розповідають про концепцію засновниці видавництва. Відповідно й текст для видання обирають не будь-який: він має містити в собі щось, що можна було б візуально потрактувати.

Так, першою книгою, що вийшла друком у Visual Editions, стала «Життя і думки Трістрама Шенді, джентльмена» Лоренса Стерна, де епізоди з життя головного героя, починаючи від історії власного зачаття, перемежовуються з його роздумами, і загалом композиція роману є такою «нарізкою» з різних життєвих ситуацій.

Проектуванню цієї книжки передувало справжнє дослідження: Анна та Брітт відшукали ранні видання, включно із першим, класичного твору Стерна.

сторінки з видання 1988 року. фото колаж Джона Балдессарі

Аж от нещодавно, в листопаді, з’явилася свіже видання, друге на рахунку «Visual Editions».  Цього разу до уваги Анни та Бріт потрапив свіжий твір американського письменника Джонатана Сафрана Фоера «Дерево кодів» (Tree of Codes), своєрідне «свідома перукарня»: нову художню ліричну оповідь Фроер складає з фрагментів тексту свого улюбленого твору «Вулиця крокодила» Бруна Шульца. Таким чином для «Visual Editions» постала цікава задача видати твір, здавалося б, непридатнаний для візуалізації.

от-така практика у видавництві – студенти-дизайнери з Лондонського коледжу комунікацій допомагали вирізати сторінки книжки


макет видання


у видавництві Visual Editions навіть контракт з автором є об’єктом дизайну

Цікаво побачити нові проекти видавництва. Зараз готуються до друку два видання: збірка оповідань-«страшилок» для дітей та «Композиція №1» Марка Сапорта.

Анастасія Денисенко

Фото звідси

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Комментарі читачів:

  1. Олена
    01.12.2010 в 4:02 pm

    Ооо, це геніально) Як ідея, так і реалізація!

  2. Анна
    03.12.2010 в 12:34 am

    нічого собі!.. Певно, що від змісту відволікає…

  3. 05.12.2010 в 1:18 pm

    дякую за статтю! цікаве видавництво.
    правда, експлуатують студентську працю)))

  4. Нагорняк Володимир Якович
    02.01.2011 в 7:02 am

    Виходьте на співпрацю!!! http://www.idarop.your-wave.com/

  5. Нагорняк Володимир Якович
    14.12.2011 в 8:34 am

    Ще раз, як багатожанровий та різновіковий український письменник,
    пропоную співпрацю: авторський сайт “ДИТИНСТВА ТЕПЛИМИ СТЕЖКАМИ” – http://knygaditjam.at.ua/ – відгукніться!!!

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe