Читомо > Book Art > За рамки блокнотів: 5 креативних записників

Book Art

За рамки блокнотів: 5 креативних записників

10.02.2017 0 Автор:

Так сталося, що ґаджети поступово витісняють блокноти, а справи, зустрічі і плани на тиждень давно у більшості людей перекочували у мобільні додатки і спеціальні онлайн-сервіси. Проте й записники стали іншими. Тепер вони є простором для думок, пошуку натхнення і розвитку креативності. Ми обрали 5 блокнотів, на які варто звернути увагу.

 

«Літературник»: інтелектуальна і творча провокація

IMG_3200

«Академія» нещодавно презентувала видання, метою якого називають реалізацію творчого потенціалу власника та розширення простору для думок.

Варто зауважити, що видавництво позиціонує «Літературник» не як блокнот, а повноцінну книжку. Тверда обкладинка, незадрукований простір і якість паперу дозволяють робити записи чи начерки. На сторінках –цитати сучасних поетів, деякі цз них оформлено у форматі Facebook-дописів та твітів.

На форзацах автори побудували «Літмісто», в якому всі різновиди топонімів, які стосуються літератури, наприклад, «Болота творчого застою», «Редакторський провулок», «вул. Того_що_греблі_рве» тощо.

IMG_3190

Влада Лєброн, ілюстраторка:

«Характер видання з самого початку планували як бешкетливий, легкий, тому і працювати над ним було дуже цікаво. З одного боку, стиль здається дуже простим, що наближує «Літературник» до свого читача. А з іншого – залишається ще достатньо простору для фантазії і створення цікавих, нестандартних композицій. Дуже вдячна за розуміння і підтримку ідей команді, що працювала над цією креативною книжкою. Щоправда, не всі ілюстрації потрапили до «Літературника». Але задоволення від роботи це ніяк не зменшує».

Аня Яблучна, співавторка:

«Той, у чиїх руках опиниться «Літературник» (книга артистична / book artistic), має нагоду вивільнити всі свої творчі енергеї так, як заманеться. Ідея книжки в інтелектуальній провокації, адже окрім вказівок з використання простору (чи їх відсутності), вміщено суперечливі цитати літкритиків, скріни твітів та записів на Facebook. Організований таким чином простір книжки дає не тільки бешкетувати, а й дійти до власного погляду на певні речі, що стосуються літератури.

Особливість «Літературника» – це тема літератури у можливих різнопроявах. Письменники, літподії, цитати, улюблені рядки, книги, літзабіги, – все це довколалітературні обертання. Цільова аудиторія – люди різного віку, що погоджуються з фразою, вміщеною на перших сторінках – «де книги, там і любоў». Порадили б її учням середніх та старших класів, студентам філологам, журналістам, редакторам тощо. На ринку «Літературник» з кінця січня».

Читайте також: Kyiv Style: блокнотна справа однієї родини

line_yellow

 

«Я так вижу»: вправи для розвитку креативності

9pu18IKKcAA

За словами ілюстратора і графічного дизайнера Богдана Мадженти, ідея створення такого записника виникла у нього давно, тільки втілити її в життя вдалося лише зараз. У зошиті автор пропонує різноманітні вправи для малювання, що розвивають творчу фантазію, як-от: домалювати чоловічків, намалювати на зоряному небі чи продовжити орнамент.

Сам автор ще не знає, як відреагує читач на записник, тому з продовженням серії не поспішає, хоча у соціальних мережах багато позитивних відгуків про нього.

YpQ2liWf3H4

Богдан Маджента, ілюстратор, графічний дизайнер:

«Я займаюся ілюстрацією і графічним дизайном. Але іноді в метушні комерційних буднів дуже не вистачає творчості. Заради розвитку фантазії як основи творчого процесу, я і придумав зошит «Я так вижу». Він буде корисний усім, хто займається образотворчим мистецтвом або хоче ним зайнятися: художникам, дизайнерам, ілюстраторам і всім любителям пофантазувати.

Зошит сконцентрує вашу енергію і направить назовні. Вона допоможе бачити світ так, як ніхто не бачить і почути власний голос. Ідея створення таких зошитів давно витала в повітрі, але змогла втілитися тільки зараз. Першу партію я зробив всього місяць тому. Буде ще щось далі, сказати складно. Але в планах є ще різні вправи для підвищення рівня креативності».

 

line_yellow

 

«BookLover»: блокноти для фанатів читання

IMG_3337_2 копіювати

Ідея проект «BookLover» почалася з блокнотів. Але трохи виросла і переформатувался у створення різних аксесуарів про і для читання. У першій серії проекту – чотири блокноти з графікою всередині та обкладинкою у техніці колажу, які зробила дазайнерка Анна Сезон.

Зараз команда BookLover працює над створенням блокноту, який буде позиціонувати себе як повноцінний читацький щоденник, де будуть ілюстрації, простір для запису вражень від прочитаних книжок, корисні поради для книголюбів і багато натхнення.

bookloverСвітлина Олі Саблукової

Анна Сезон, ілюстраторка, дизайнерка: 

«Мені цікаво працювати над цим проектом, бо це улюблена справа, натхненне завдання і можливість пофантазувати. Колажі завжди в моді, і це ідеальний вид ілюстрування, щоб вмістити декілька ідей в одне зображення. На обкладинках блокнотів ми спробували переосмислити різні функції читання: це і колискова у дитинстві, і мандри, і зв’язок з пращурамий у певній мірі осяяння».

Катерина Котвіцька, авторка проекту:

«Ми вирішили зробити серію невеликих блокнотів з яскравою обкладинкою та чорно-білою графікою всередині, щоб кожен міг додати яскравих кольорів. Пріоритетом обрали якісний папір та нестандартні ілюстрації. В основі колажів, які запронувала Аня Сезон, – книжкова тематика. На ній ми робимо акцент. У блокнотах багато простору для записів, і не лише про книжки. А зараз ми працюємо над новим блокнотом, який точно вийде за рамки цієї назви. Його ми позиціонуємо як читацький щоденник».

 

line_yellow

 

«Я-щоденник»: коуч-бук для підлітків

15056505_205406356535381_6822732137823928708_n

«Я-щоденник» – це «старший брат» відомого давно «Яскравого щоденника» («Яркий дневник»). Авторка Ірина Негован та ілюстратор Дмитро Буланов створили його для підлітків та молодих людей, щоб підняти їхню самооцінку, впевненість та креативність, навчити тайм-менеджменту і цікавому викладу думок, зацікавити різного типу ігровими завданнями, перевіреними лайфхаками та цікавими авторськими ілюстраціями.

Всередині коуч-бука, який теж видали українською та російською, корисна інфографіка на різні випадки життя, списки фільмів та книжок для цікавого дозвілля.

Ірина Негован, авторка проекту:

«Я-щоденник» – це коуч-бук для підлітків, де я зібрала протестовані на власному досвіді техніки планування, управління часом, постановки цілей, саморозвитку. В умовах, коли є безліч книг, написаних про кожну з тем, «Я-щоденник» дає молодим людям спробувати різні інструменти та обрати конкретно ті, які працюють для них. Він готує підлітків і до різних життєвих ситуацій: спілкуванню з токсичними людьми, управлінню емоціями, боротьбі зі стресом. Навіть смішні чи безглузді на перший погляд завдання мають цілком реальну мету та дозволяють знайти шлях до себе справжнього, віднайти свої інтереси та сформувати переконання.

З іншого боку, «Я-щоденник» – це все ж щоденник, де є сторінки на щодень з оригінальною структурою, цікавими ілюстраціями та авторською каліграфією. Він з’явився наприкінці літа 2016 року і підійде будь-кому, хто шукає власне «Я», прагне отримати навчики, потрібні сучасній людині, любить робити записи та розвиває свої творчі здібності. Зараз ми працюємо над першим щоденником для дорослих. Слідкуйте за нами в соціальних мережах – вже зовсім згодом можна буде прочитати про його ідею».

Читайте також: Сім історій про альтернативні підручники

 

line_yellow

 

«HappyBook»: простір для творчості

14695434_875733035895622_564667060847455438_n

Серія креативних щоденників «HappyBook» українського видавництва «Сова» є оптимальним варіантом для тих, хто ще не впевнений у своїх творчих здібностях та шукає нових джерел натхнення.

На сторінках щоденників читачам пропонують малювати, робити колажі, укладати списки улюблених фільмів та плейлисти, ворожити, візуалізувати мрії, виконувати простенькі вправи для підняття настрою та самооцінки… Іншими словами — творити, відрізнятися і фантазувати, і звісно ж не забувати ділитися своми досягненнями зі щоденником. Текст щоденника вигадала Іванна Кардаш, а ілюстрації та дизайн належать Аліні Кропачовій.

happybook

Аліна Кропачова, ілюстраторка, дизайнерка:

«Цільовою аудиторією я бачу дівчат від підліткового віку і до нескінченності. Ми намагалися поєднати різнопланові завдання, які б допомогли подивитися по-новому на простір навколо себе. Не треба ніяких додаткових речей, більшість завдань можна виконати з речей, які у всіх є вдома.

Серія має назви «Задоволення», «Свобода» і «Творчість», але, звісно, всі вони пов’язані з творчістю. Блокноти своєю стилістикою, мені здається, надихають читача не боятися, і малювати чи писати вільно, бо манера виконання ілюстрацій не академічно-художня. Я надіюся, що наші «HappyBook» надихнуть когось займатися поезією, дизайном, фотографією або, можливо, допоможуть в виборі хобі, чи навіть майбутньої професії.

Я б дуже хотіла в свої шкільні роки собі щось подібне. Можливо, це б навіть змінило моє життя. Ще до блокнотів є серія наклейок, я ними неймовірно тішуся. Тут вже точно нема вікових обмежень. Перший «HappyBook» «Задоволення» ми випустили до Книжкового Арсеналу-2016. Зараз ми з видавництвом працюємо над новою серією блокнотів, не можу розказати подробиці, але це буде трошки інакше, ніж «HappyBook».

Читайте також: Замасковані записники під дідусів Фрейда й Ніцше

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe