Нон-фікшн

200₴

Юрій Шаповал. Володимир Щербицький. Політик за обставин часу

Юрій Шаповал. Володимир Щербицький. Політик за обставин часу/ Юрій Шаповал, Олександр Якубець. – Київ : Саміт-Книга, 2019. – 346с. ISBN 978-617-767-298-1

Це видання містить наукову політичну біографію діяча, який упродовж понад 17 років (з травня 1972 по вересень 1989-го) очолював ЦК Компартії України, одночасно входячи до складу вищого політичного керівництва СРСР. Оскільки роки життя Володимира Щербицького (1918–1990) майже повністю збігаються з періодом існування комунізованої України, його життєпис вписаний у контекст ключових суспільно-політичних та соціально-економічних процесів в Україні 20 століття.
Автори опрацювали недоступні раніше архівні джерела, наукову та мемуарну літературу. Книга містить ілюстрації.
Важливість видання полягає у спробі з’ясування внутрішніх механізмів комуністичного режиму в Україні через долю одного з його очільників, намаганні зрозуміти засади та принципи функціонування владної системи Радянського Союзу, насамперед – її кадрової складової, яка базувалася на т. зв. регіональних кланах. Автори прагнули висвітлити сутність дій та вчинків керівництва УРСР, проаналізувати передумови краху комунізму в Україні і в СРСР в цілому.

читайте також

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект