Читомо > Календар подiй > «АМОР[Т]Е» Олександри Іванюк представить «Видавництво 21»

Календар подiй

«АМОР[Т]Е» Олександри Іванюк представить «Видавництво 21»

13-03-2017 | 18:00
м. Львів, «Дзиґа», вул. Вірменська, 35, 2-й поверх

Презентація роману Олександри Іванюк «АМОР[Т]Е». Модеруватиме зустріч письменниця, перекладачка Галина Шиян.

«АМОР[Т]Е» – не із «солодких» історій про любов. Вона пульсує революцією і війною. Тут усе до болю правдиве, адже роман побудовано на реальних подіях, головними героями яких є італійка Франческа Леонарді та донецький вчитель історії, громадський активіст, доброволець батальйону «Дніпро-1» Юрій Матущак. Франческа приїхала до Донецька вдосконалити свою російську мову і викладати італійську. Юрій відкриває італійці Донецьк український. І разом з тим, Франчесці відкривається таїна справжнього, сильного почуття.

Драматизму розвитку стосунків молодих людей додає те, що вони потрапляють у вир донецького Євромайдану, російської окупації, стають їхніми активними учасниками. Юрій пішов добровольцем до батальйону «Дніпро-1» і загинув в «Іловайському котлі».

Історія головних героїв роману вийшла вже за межі суто приватної. Вона стала фундаментом для висвітлення важливіших питань, для їхньої актуалізації. дозволяє привернути увагу до інших проблем. По-перше, вона заповнює не надто висвітлену частину Революції Гідності – Донецький Майдан. По-друге, дає зрозуміти, що за кожним загиблим у цій війні – особистість, жива людина зі своєю долею, неповторною історією, а не пам’ятники і меморіальні дошки. Роман підкреслює цінність кожної людини.

«АМОР[Т]Е» – історія не лише Франчески і Юрія, а й всіх, хто знайшов і втратив, хто загинув і хто залишився жити з пам’яттю про загиблих, усіх, хто вірив, сподівався, боровся. Усіх тих, кого знищили в Іловайському котлі, Дебальцевому, Авдіївці, Пісках, Щасті… А розповідь про Юрія у контексті його стосунків з Франческою, стилю його життя, важливих для нього справ дозволяє ще краще усвідомити, що він і подібні йому – це не роботи, не кіборги, а реальні люди, які мали на життя значно більше планів і права, ніж на смерть.

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe