Календар подій

17/04

Читацька група обговорить творчість Майї Дерен

Київ

17:00 NAMU, вул. М.Грушевського, 6

Читацька група обговорить творчість Майї Дерен

Сучасний музей — ідеальне місце не лише для споглядання мистецтва, але і для повільного вдумливого читання та інтелектуальних дискусій на актуальні теми.

Тому ми радо підтримали ініціативу Асі Баздирєвої, яка запропонувала скористатись популярним у світі форматом відкритих читацьких груп. Протягом року ми будемо зустрічатись у NAMU, щоб разом прочитати та обговорити тексти про сучасну культуру, запропоновані запрошеним модератором.

 

Читацька група #2: Майя Дерен.

 

Модератор: Ася Баздирєва.

 

Читацька група збереться для спільного обговорення тексту Майї Дерен «Анаграма ідей про мистецтво, форму та фільм», фрагменти якого учасники читатимуть разом. З переглядом короткого фільму Дерен A Study in Choreography for the Camera та коментарями Асі Баздирєвої.

 

Майя Дерен (197 Київ — 1961 Нью-Йорк) — кінорежисерка, одна з засновниць незалежного американського кінематографу. Дерен вважала, що головною функцією фільма серед інших мистецьких форм, є створення досвіду; кожен з її фільмів — це результат прискіпливого маніпулювання плівкою та свідомістю. Уважне спостереження за розвитком технологій та близька комунікація з Грегорі Бейтсоном — одним з ключових фігур в кібернетичній думці — спонукали Дерен до вивчення технічних можливостей камери і монтажа задля створення зображення, що провокує нелінійне сприйняття. Мисткиня цікавилися теорією рефлексології Бехтєрєва, вивчала ритуальні танці вуду та міфології для розуміння кінематографічного зображення як такого, що стимулює нейроактивність глядачів і таким чином уможливлює не стільки запис, скільки конструювання реальності.

 

Реєстрація.

 

Важливо: Ознайомитися з текстом перед зібранням групи, по можливості підготувати власні коментарі до дискусії.

 

Тексти не перекладені українською, тому читання англійською мовою, обговорення — українською.

Завантажити текст.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект