екранізація

Екранізацію Жадана відібрали до конкурсної програми талліннського кінофестивалю

07.11.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Фільм «Дике Поле», створений за романом Сергія Жадана «Ворошиловград», відібраний до конкурсної програми міжнародного кінофестивалю «Темні ночі» в Таллінні. Про це повідомляє Держкіно.

 

Кінофестиваль класу «А» «Темні ночі» (PÖFF) проходитиме з 16 листопада до 2 грудня.

 

Стрічка змагатиметься за перемогу в конкурсній програмі повнометражних дебютів – First Feature Competition.

 

«Дике Поле» – єдиний український фільм, відібраний до участі в цьому конкурсі. Крім нього у цій програмі представлено ще 17 стрічок з різних країн.

 

«Я дуже радий, що наш фільм відібрали до участі в конкурсній програмі Талліннського кінофестивалю. Коли картина була майже готовою, ми вибирали, на який з двох фестивалів класу «А» податися, і продюсери зупинили вибір на Таллінні. Оскільки цей форум динамічно розвивається, його програма добре оглядається міжнародною пресою, він популярний серед дистриб’юторів та сейлз-агентів, і має зв’язок з Cottbus Film Festival, що нас підтримував всі ці роки», – розповів режисер «Дикого Поля» Ярослав Лодигін.

 

«І тільки коли нам підтвердили участь, я усвідомив, що ми дійсно зняли кіно. Естонський критик, який оглядав наш фільм для презентації на сайті фестивалю, як мені здається, дуже точно «схопив нас», не знаючи контексту, він зловив все, що ми заклали в нашому фільмі, і дуже точно описав в рецензії», – зазначив він.

 

За словами голови Держкіно Пилипа Іллєнка, останніми роками Талліннський кінофестиваль став платформою для успішного представлення українських стрічок. Так минулого року стрічка «Технічна перерва» привезла нагороду фестивалю за найкращий короткометражний фільм, а «Брама» боролася за перемогу в основній конкурсній програмі.

 

«Темні ночі» (PÖFF) – міжнародний кінофестиваль класу «А», що з 1997-го року проходить у Таллінні. Це один із найбільших кінофестивалів у Північній Європі, на який з’їжджаються понад 80 тис. глядачів та понад 1,5 тис. діячів кіноіндустрії, журналістів і фанатів з усього світу.

 

Дивіться також трейлер «Дикого Поля» із Жаданом.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект