Календар подій

15.11

Київ; Вінниця

18:30

Еліна Свенцицька презентує поетичну збірку в Києві та Вінниці

У листопаді в Києві та Вінниці відбудуться презентації поетичної збірки Еліни Свенцицької «Речі, що лишилися від дому», яка нещодавно побачила світ у «Видавництві Старого Лева». Авторка розповість слухачам про переїзд з Донецька до Києва, відчуття дому, пам’ять про нього та долю переселенця і письменника.
Зустрічі з авторкою відбудуться:
  • 13 листопада – Київ – Книгарня «Є» (вул. Хрещатик, 46), 19:00 – Модерує Ольга Герасим’юк;
  • 15 листопада – Вінниця – Книгарня «Є» (вул. Соборна, 89), 18:30 – Модерує Олександр Вешелені.
У цій збірці зібрано вірші, які зродилися на румовищі дому, минулого життя, на дорогих серцю уламках пам‘яті, яка залишається болісною, поки ти живий. З чого народжуються вірші? Еліна Свенцицька написала книжку поезій з цього нашого божевільного часу, який минуле закинув у майбутнє, переплутав умовне і теперішнє, з часу війни, яка колись почалася, але не знає, коли закінчитися. Ці вірші народилися з того абсурдного стану, коли все звичне і щоденне стає чужим і вже не твоїм. І вже тоді ти знаєш:
Нас усіх чекає чужина.
Вийти в непорушність невідому —
І шукати в моторошних снах
Речі, що лишилися від дому.
«Мій дім там, в Донецьку, але зараз я мешкаю тут, у Києві. Серед повсякденних справ відчуваю себе не в столиці, де живу, а там, де народилася. Це постійний гротеск. Людина знаходиться весь час у двох просторах. Так діє людська пам’ять. Це досвід, як у равлика із його мушлею, що постійно з тобою. Ця пам’ять дуже некомфортна, не знаєш, куди її приткнути, від неї постійно стреси. Але без неї не може бути життя. Без неї воно перетворилося б на хаос. Фізично я в Києві, але серце знаходиться там. З цього роздвоєння і з’явився цей цикл, та зокрема ця книжка», — каже авторка про цикл «Листи з Донецька».
Довідка:
Еліна Свенцицька – письменниця, філологиня, літературознавиця. Професорка Донецького національного університету ім. В. Стуса, професорка кафедри філологічних дисциплін та міжмовної комунікації Інституту філології і журналістики Таврійського національного університету ім. В. І. Вернадського.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект