Читомо > Фетиш > Запаковано: книги у консервах, вафлях і банках

Фетиш

Запаковано: книги у консервах, вафлях і банках

03.07.2015 0 Автор:

Зустрічають за одягом, проводжають за розумом. А що б ви сказали, коли зовнішнє таїть аж такий непередбачуваний вміст ? Ми зібрали приклади креативного оформлення упаковок, футлярів для літературних творів і не тільки.

Їжа для розуму

Креативні пакування

Американська художниця Марія Мордвінцева-Кілер (Maria Mordvintseva-Keeler) вирішила в прямому сенсі відтворити значення висловлювання про те, що книги – харч для розуму, запакувавши їх у яскраві консервні банки. До лімітованої серії «Food for Thought» ввійшли три твори з «їстівними» назвами – «Сніданок у Тіффані» Трумена Капоте, «Голий сніданок» Вільяма Берроуза та «Обід у ресторані «Туга за домівкою» Енн Тайлер.

Креативні пакування

За словами Марії, ці книги надихають та спонукають до глибоких роздумів. Окрім назви, на етикетці кожної банки можна побачити дату виготовлення, добову норму гумору та іронії, розмір порції, інгредієнти твору. Сама книга чекає читача всередині бляшанки.

Джерело

Гемінгвей і сардини

packaging_3

Ідею з консервами, цього разу рибними, використав ще один американський художник Рой Річардсон (Roy Richardson), щоб запакувати найвідоміший твір Ернеста Гемінгвея «Старий і море». Вінтажна банка для сардин покликана не тільки здивувати читача, але й передати дух тогочасного світу рибалок.

Читайте також: Топ-11 креативних книг 2011 року

packaging_4

Ілюстрації до самого твору художник виконав також у вінтажному стилі, при цьому він обрав традиційні для Куби кольори, де, власне, і розгортається дія новели.

Джерело

Читайте також: Спечена, питна, самовбивча книжка та інші дивовижі

Книжка про чоловічий напій

Креативні пакування: апетитні блокноти, Флобер у клітці й шоколадні щоденники

Це студентський проект норвезького дизайнера Крістера Дахслетта (Christer Dahlslett). Крістер змайстрував з дерева футляр для книги, присвяченій віскі, яку він сам написав і оформив.

pack_4

Він обрав такий дизайн, надихнувшись виглядом обвуглених дерев’яних бочок, у яких витримують віскі. Щоб передати текстуру й колір бочок, дизайнер оформив шматки фанери лазерною різьбою, а затим пофарбував у колір дуба.

pack2

«Випалювання і фарба нагадують курний алкогольний запах, що навіює спогади про смакування найкращим віскі», – зазначає Крістер.

Джерело

Вафельне тістечко

eatme1

Команда viction:ary підготувала для читачів порцію відбірного дизайну, присвяченого культурі їжі. На сторінках видання представлені приклади упаковок для продуктів, ресторанних інтер’єрів, кулінарних приладь, подій і арт-об’єктів, що мають стосунок до страв і напоїв. «Апетитність» книги підкреслено обкладинкою у вигляді вафель, до того ж надкушеної в одному з кутів.

Читайте також: Книжки, що збільшуються, вибухають і зеленіють

Джерело

Набір для барбекю

bbq1

Це «Біблія барбекю» від бразильських дизайнерів. Видання створили на замовлення провідного бренду кухонного начиння в Бразилії Tramontina, який, зокрема, виготовляє необхідне для барбекю приладдя. В описі до проекту зазначено, що це «гарна книга, яку можна зберігати на полиці або ж розірвати на шматки, щоб приготувати пречудове барбекю».

Так у книзі можна знайти фартух, сторінку, зроблену з вугілля, яку можна подрібнити для багаття і сторінку, об яку можна наточити ножа. Наточивши ножа, нарізати продукти можна безпосередньо на дерев’яній обкладинці видання. Є тут також фольга для запікання, спеції і віяло, щоб відганяти зайвий вогонь, і серветка з тацею, щоб подати готову страву.

Джерело

Книжкові щоденники

Окрім креативних упаковок для книг, є приклади оригінального пакування для інших товарів за мотивами книжок. Наприклад, для шоколаду.

pack_12

Так німецька дизайн-студія «Studio Chapeaux» оформила лінію шоколаду для компанії «Lapp & Fao» у вигляді зібрання книг. Засновники компанії Linvard Bo Lapp та Ephraim Fao часто подорожують світом у пошуках рідкісних солодощів, а свої враження від пригод записують у щоденниках.

 

pack_13

Кожна плитка із серії Lapp&Fao Chocolate Books оформлена у вигляді щоденника і містить нотатки з подорожі до тієї чи іншої частини світу.

Джерело

Читайте також: Спечена, питна, самовбивча книжка та інші дивовижі

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe