Книжковий Арсенал

Гід мистецькими подіями Книжкового Арсеналу

28.05.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Книжковий Арсенал цього року традиційно представить багато мистецьких заходів. Щоб не загубитися серед десятків подій, ми підготували гід по івентах фестивалю для дизайнерів, ілюстраторів, каліграфів і поціновувачів візуальної книги.

Панельна дискусія «Ілюстрування інтелектуальної літератури: яких правил дотримуватися та чого уникати?»

Ілюстрування інтелектуальної літератури. Книжковий Арсенал-2018

  • Коли: 30 травня (середа) 16:00
  • Де: Зал УВК.

 

Чи вимагає інтелектуальна література інтелектуальних ілюстрацій? Які особливості в художньому оформленні інтелектуальної літератури та чи повинне воно розкривати додаткові пласти тексту? Про все це в панельній дискусії «Ілюстрування інтелектуальної літератури: яких правил дотримуватися та чого уникати?».

 

Учасники: Олександр Приймак, Богдана Давидюк, Марія Гавриш, Володимир Гавриш, Роман Малиновський. Організатор: Вавилонська бібліотека. Українська візуальна книга.

 

Fashion-ілюстрація та майбутнє глянцевих видань

Fashion-ілюстрація. Книжковий Арсенал-2018

  • Коли: 31 травня (четвер) 12:00
  • Де: Зал УВК.

 

Учасники: Уляна Бойко, Артем Чигиринський, переможець конкурсу ілюстрації від журналу L’Officiel – Україна. Модераторка: Наталя Васюра. Організатор:  L’Officiel-Україна.

 

Подіумна дискусія «Pictures become books»

Подіумна дискусія «Pictures become books». Книжковий Арсенал

  • Коли: 31 травня (четвер) 15:00
  • Де: зал Футура

 

Захід проводиться у межах німецько-українського року мов. Учасники: Кароліне Келлер, Лідія Лихач. Модератор: Валентина Клименко. Організатори: Goethe-Institut в Україні, Франкфуртський книжковий ярмарок.

 

Дискусія «Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку»

Дискусія «Буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку». Книжковий Арсенал-2018

  • Коли: 31 травня (четвер) 17:00
  • Де: зал УВК

 

Учасники: Ігор Абрамович, Євген Карась, Наталя Шпітковська, Михайло Василенко. Модератори: Костянтин Кожемяка. Організатори: ArtHuss

 

Презентація книжки «Художники й куратори — конкуренти, співавтори чи колеги»?

Презентація книжки «Художники й куратори — конкуренти, співавтори чи колеги». Книжковий Арсенал-2018

  • Коли: 31 травня (четвер) 18:00
  • Де: зал УВК

 

«Художники й куратори — конкуренти, співавтори чи колеги?» — перша книга з серії Small Run Books, що присвячена питанням сучасної кураторської практики та її теоретичного осмислення.

 

У виданні зібрано три тексти Доротеї Ріхтер — дослідниці кураторства, професорки Університету Редінга (Великобританія) та керівниці аспірантської програми в Цюрихському університеті мистецтв (ZHdK).

 

Переклад текстів здійснено Ярославою Стріхою та Тетяною Родіоновою.

 

Нині за редакцією Доротеї вийшло 33 числа незалежного міжнародного журналу ONCURATING, який вона заснувала в електронному та друкованому форматах. Також дослідниця разом із молодими кураторами втілила програму Curate Your Context, відзняла стрічку Flux Us Now! Fluxus explored with a camera та зібрала архів із понад п’ятдесяти відеоінтерв’ю з сучасними кураторами, серед яких Петер Вебель, Ганс-Ульріх Обріст, Стелла Ролінг та інші.

 

Учасники: Ксенія Малих, Олександр Соловйов, Катерина Носко

 

Лекція головного редактора видавництва Taschen Юліуса Відельмана «Як народжуються книжки Taschen: від ідеї до втілення»

Лекція головного редактора видавництва Taschen Юліуса Відельмана. Книжковий Арсенал-2018

  • Коли: 1 червня (п’ятниця) 14:00
  • Де: Зал УВК.

 

На Книжковому Арсеналі до складу журі конкурсу «Найкращий книжковий дизайн» цьогоріч увійде головний редактор видавництва TASCHEN у Великобританії Юліус Відеман. Про це повідомили організатори фестивалю.

 

Відеман — редактор книг про дизайн і поп-культуру у видавництві TASCHEN. За близько 16 років своєї роботи у видавництві він був редактором понад 80 книг, а також регулярно читає лекції, дописує у різні видання і є членом журі кількох світових нагород.

 

Його основні інтереси перебувають на перетині культури, комунікації та технологій.

 

По всьому світу було продано понад два мільйони примірників публікацій Відемана, серед найпопулярніших його книг — «Історія графічного дизайну»(«History of Graphic Design»), «Джеймі Гьюлетт» («Jamie Hewlett»), «Інфографіка» («Information Graphics»), «Розуміючи світ» («Understanding the World»), а також книги про конверти для платівок і веб-дизайн.

 

Організатори: Резидент, Мистецький Арсенал

 

Дискусія «Арт-інституція як видавець візуальних книг»

Дискусія «Арт-інституція як видавець візуальних книг». Книжковий Арсенал-2018

  • Коли: 1 червня (п’ятниця) 16:00
  • Де: зал УВК

 

Учасники: Юлія Литвинець, Олександр Ройтбурд, Костянтин Кожемяка, Тетяна Волошина. Модератори: Діана Клочко.

 

Проект «За межами видимого»

Проект «За межами видимого». Книжковий Арсенал-2018

Це намальована віртуальна реальність, яка переносить вас у світ дев’ятирічної Лєни та її батька. Поки Лєна роздивляється совину погадку, її батько поринає у спогади. Вони ведуть розмову, але водночас віддаляються від неї. Хоча вони й не знають думок одне одного, але думають про одне й те ж саме: втрату сестри та дочки — Лізи.

 

Як глядач ви опиняєтеся або в голові батька, або в голові дочки і можете на собі відчути дві різні точки зору. Просто сядьте за кухонний стіл і пориньте у фантастичну реальність, де є місце пам’яті та забуттю, життю та смерті.

 

Концепція проекту «За межами видимого» розроблена режисеркою Сарою Колстер (Sara Kolster) у тісному співробітництві з автором Яапом Роббеном (Jaap Robben). Віртуальна реальність створена у співпраці з ілюстратором Ґійс Каст (Gijs Kast) та колективом розробників Zesbaans. Основою «За межами видимого» став проект VR Drawing Room, який отримав престижну нагороду IDFA Doclab за цифровий сторітеллінг у 2015 році.

 

Організатори фестивалю вважають, що окрім своєї інноваційності, цей проект може слугувати певною терапією для українського глядача. Адже багато хто з нас втратив своїх друзів і близьких на війні на сході країни. «За межами видимого» може допомогти справитись із цим болем, даючи змогу поглянути на те, що сталось, під іншим кутом.

 

Дискусія «To cut the long story short: як в Україні функціонує спеціалізоване видавництво про архітектуру?»

Дискусія «To cut the long story short: як в Україні функціонує спеціалізоване видавництво про архітектуру?». Книжковий Арсенал-2018

  • Коли: 1 червня (п’ятниця) 18:00
  • Де: зал УВК

 

Засновник і головний редактор архітектурних часописів: «А.С.С.» (1995–2003), «А+С» (з 2004) Борис Єрофалов розповість про особливості функціювання на книжковому ринку нішового видавництва.

 

Церемонія нагородження переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2018»

«Найкращий книжковий дизайн-2018». Книжковий Арсенал-2018

  • Коли: 2 червня (субота) 19:00
  • Де: Кафе Європа

 

Церемонія нагородження переможців конкурсу «Найкращий книжковий дизайн-2018» – обов’язкова подія для всіх, хто цікавиться вітчизняним книжковим дизайном. Конкурс проводиться уже втретє.

 

Минулого року переможцем у категорії «Проза та поезія» стала книжка Олени Гусейнової«Супергерої», дизайн якої виконала творча майстерня «Аґрафка» (Романа Романишин та Андрій Лесів).  У категорії «Дитяча книга» перемогло видання «Голосно, тихо, пошепки» «Аґрафки». Найкращою «Мистецькою книгою» визнали «Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics» (дизайн Дмитра Яринича, фото Євгена Нікіфорова). Також це видання отримало Гран-Прі конкурсу.

 

Організатори: Книжковий Арсенал, Goethe-Institut в Україні, Читомо. За підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку, Wacom.

 

Шоу-кейс «Дитяча література і втілення нових візуальних концептів»

Шоу-кейс «Дитяча література і втілення нових візуальних концептів». Книжковий Арсенал-2018

  • Коли: 3 червня (неділя) 11:00
  • Де: зал УВК

 

Учасники: Романа Рубан, Любов Малигіна, Світлана Привалова та Юлія Лактіонова. Організатори: Nebo BookLab Publishing.

 

Читайте також: 12 подій на Книжковому Арсеналі для професіоналів