авторське право

Газету «Літературна Україна» звинуватили у викраденні текстів

28.08.2019
літературна україна

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Редакція часопису «Критика» заявила, що газета «Літературна Україна» передруквала близько 90 їхніх матеріалів без узгодження та посилання на джерело. Про це видання повідомило на своєму офіційному сайті.

Як зазначено на сайті часопису, викрадення текстів почалися після того, як у листопалі 2017 року головним редактором «Літературної України» став Сергій Куліда. Відтоді на сторінках газети почали з’являтися матеріали із рубрики «Критики» «Книжкові рецензії» без зазначення джерела і часто — у скороченому вигляді.

 

Низку рецензій підписали іменами справжніх авторів, однак вони не знали про використання їхніх текстів. Серед таких авторів — Олег Коцарев, Юлія Ємець-Доброносова, Ілля Левченко, Дмитро Шевчук, Інна Булкіна, Галя Василенко, Орися Грудка, Вадим Мірошниченко, Володимир Шелухін, Оксана Купер, Олег Сидор-Гібелинда, Юлія Стахівська, Олена Дядікова, Ганна Протасова, Віктор Іщенко та інші.

 

Один з передрукованих матеріалів — рецензію Андрія Блануци — «Літературна Україна» подає не лише без дозволу «Критики» і без вказівки на першоджерело, а й з підписом «Ярослав Шевченко». На сайті часопису можна переглянути порівняльну таблицю текстів «Критики» та їхніх передруків у газеті.

 

«Критика» заявила, що газета також використовувала матеріали із сайтів «Українська правда», ВВС та «Тиждень.UA».

 

Редакція часопису очікує вибачення, а також покарання винних.

 

«Літературна Україна» заснована у 1927 році в Києві під назвою «Літературна газета». У 2012 році її внесли до Книги рекордів України як «найдавнішу україномовну українську літературну газету, що нині виходить». Сайт газети натепер не працює.

 

Раніше ми розповідали про головні літературні скандали 2018 року.

 

Читайте також: Олександр Лютий про авторське право в книговиданні.