премія

Голова комітету з Шевченківської премії подав у відставку

01.11.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Юрій Щербак подав у відставку з посади голови комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка. Про це повідомляється на сайті комітету.

 

У заяві зазначено, що Щербак подає у відставку у зв’язку із закінченням трирічної каденції, визначеної указом президента Петра Порошенка.

 

«Під час каденції комітет працював чесно і відповідально, відзначивши Шевченківськими преміями визначних українських письменників і митців, які є гордістю нашої культури. Серед лауреатів — громадяни України, США, ФРН», — наголосив голова комітету.

 

Також він додав, що серед кандидатів на посаду голови Шевченківського комітету хотів би бачити, зокрема: Івана Малковича, Сергія Жадана, Аду Роговцеву, Михайла Слабошпицького, Павла Мовчана, Оксану Пахльовську.

 

В ексклюзивному коментарі Читомо Іван Малкович, який, нагадаємо, став лауреатом Шевченківської премії у 2017 році (за збірку поезій «Подорожник з новими віршами»), розповів, що у 2016-му з ним активно велися перемовини щодо очолювання комітету.

 

«Як мені сказали, уже практично був відповідний указ. Проте я наполягав, що не бачу себе головою Шевченківського комітету. Але, можливо, вони думали, що я колупаю піч. Однак на той час я вже видав “Антологію української поезії ХХ століття” і тим самим одним махом заробив собі мінімум дві тисячі ворогів — із тих поетів, яких я до неї не включив. Бо вона ж не безрозмірна. Тому отримати ще один такий “привілей” у мене не було бажання», — зізнався Малкович.

 

За його словами, на той час він був доволі далекий від Шевченківської премії, хоча нею відзначали ілюстратора А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГИ Костя Лавра (2010) і письменника Володимира Рутківського (2012) — за історичну трилогію для дітей «Джури», яку видала А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА.

 

«Проте я не готовий був очолити комітет, де кипіли незрозумілі мені пристрасті. То й тепер — тим паче! — я не бачу себе головою Шевченківського комітету», — наголосив письменник.

 

Водночас він відзначив, що за час головування Юрія Щербака, усі лауреати, яких відзначали Шевченківською премією, були достойними і отримали схвалення у суспільстві.

 

«Я не чув якихось скандалів. Тому що люди були справді ті, які заслуговували на премію. Себе тут виношу за дужки, щоб це не звучало як самохвальство», — сказав Малкович.

 

«Це був достойний Шевченківський комітет», — додав він.

 

Читайте також: Без них ніяк: навіщо нам потрібні літературні премії

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект