Читомо > Інтерв’ю > Сервіс: Український CourseYard, і хай книжки стануть інтерактивніші

Інтерв’ю

Сервіс: Український CourseYard, і хай книжки стануть інтерактивніші

02.11.2015 0 Автор:

Про сервіс Autoria, розроблений українською командою CourseYard, знають уже більше у світі, ніж в Україні. Читомо виправляє ситуацію, поговоривши про можливості платформи для видавців і журналістів із засновником — Володимиром Брискіним. Про те, навіщо книгам бути інтерактивними, про монетизацію і перших замовників.

Чому ви вирішили займатися розробленням програмного забезпечення для публікацій і е-книг? У вас же є своє видавництво.

Дослідив потребу ринку і хороший майбутній бізнес, тісно пов’язаний із добре знайомою видавничою справою. Йдеться про нові можливості читання та спілкування читачів. То ж Autoria стане у нагоді видавцям у всьому світі, зокрема й рідному видавництву «Теза».

bryskin_1

Що вміє сервіс такого, чого не вміють інші? Чим він особливий?

Ми розбудовуємо першу в світі програмну платформу CourseYard, яка дозволяє створювати, публікувати і отримувати кошти за мультимедійні інтерактивні видання, не залучаючи програмістів. Наш перший продукт, інструментарій autoria.world доступний у хмарі 24/7/365. Він зручніший для користувачів, ніж продукти-конкурентита значно скорочує час створення видань.

CourseYard_2

Найповніше можливості Autoria надаються для освітніх, дитячих, наукових видань — для усього, що потребує якісної візуалзіації із яскравими зображеннями, відео, 3D моделями, анімацією та сценаріями читання, залежними від дій читача.

Також Autoria надає змогу бачити статистику продажу та використання електронних книжок: уперше в світі видавці знатимуть, як і де читають їх видання.

Наразі сервіс на стадії MVP. Спілкуємось із видавцями і визначаємо, чим наповнити першу публічну версію, щоби вона принесла якомога більше користі їхнім читачам та бізнесу.

Сервіси, які необхідно знати кожному редакторові


Чим сервіс відрізняється від інтерактивних книг?

Це вони і є. Відрізняється не кінцевий результат, а спосіб створення. Без програмістів і програмування, швидше і дешевше, видавець створює, публікує і продає видання сам. А зараз мусить звертатись по ці послуги до сторонніх компаній.

Хто ваші конкуренти?

Ми виходимо на зростаючий ринок, на якому представлено кілька сотень взаємо-замінних технологій та понад сотня продуктів для створення новітніх. Autoria не повторює жодного із них. Технології CourseYard не тільки економлять час і кошти видавців, а й дають іноваційні можливості: зворотній зв’язок, підтримку пристроїв із доданою реальністю, придатність для перегляду на Smart TV та інші.

Ми надихаємось, дивлячись на конкурентів: inklingiBook Author. Та ринок зростає так стрімко, попит такою мірою перевищує пропозицію, що йдеться про змагання якості сервісу і бізнесову вправність, а не про цінову конкуренцію.

Читайте також: Сервіс: «Сампродав» для шукачів рідкісних книжок

Кому належить ідея і хто розробники?

Я виносив та сформулював ідею сервісу. В її становленні та деталізації беруть участь чимало людей: Кирило Стеценко, Тетяна Юхтимовська, наші закордонні колеги та клієнти. Значно вплинули на зміст і фокусування німецький партнер Harald Melcher та інвестори проекту. Програмування виконує талановита і професійна команда мого технологічного та бізнес-партнера — міжнародної компанії Eleks. Компанія знана у світі більше, ніж в Україні, та має центр програмування у Львові. Олена Занічковська — куратор проекту від Eleks — значно впринула як на програмну якість сервісу, так і на становлення бізнес-процесів у CourseYard.

bryskin

Чи бачите, як вдосконалювати проект?

Так. Ми маємо бачення розвитку читання у новому, цифровому світі. Ми впевнені, що наші технології є Гутенберговим пресом 21-го сторіччя, і згодом приведуть людство до нової Ери просвіти.

Ми задовільняємо потреби показу інформації та отримання зворотнього зв’язку для дистанційної освіти, спільного читання і обговорень, перевірки знань; доброї візуалізації для кращого розуміння.

Чи є у вас стратегія монетизація? Чи можна заробити на такому додаткові? Як саме?

Вже маємо зацікавлених, які стануть клієнтами після виходу першої публічної версії сервісу. Видавці купують програми верстки, дизайну, щоби заробляти на створених книжках. Із Autoria вони робитимуть так само, дістаючі більші можливості із інтернет-виданнями.

CourseYard_3

Наскільки нам відомо, ви їздили до Франкфурта його презентувати? Чи є ця поїздка вдалою? Чи зацікавився хтось розробленням?

На Франкфуртській книжковій ярмарці пересвідчились у зацікавленості видавців та освітян Європи у нашому сервісі. Наш сервіс призначений для бізнесу. Ми надаємо інструменти, із допомогою яких компанії зароблятимуть на іноваційних неймовірних виданнях, або створять сучасні видання для навчання для свого персоналу, клієнтів. Це було перше представлення. Цього року триватиме закрите тестування у тісному контакті із клієнтами.

«Словотвір» – платформа для пошуку адекватних перекладів

Маємо зацікавлених із шести країн і розбудовуємо мережу контактів та партнерів.

Показували їм видання на матеріалах, люб’язно наданих FloRoom, MaryyFood, Hararuk Jewelry, NASA.

CourseYard_8

Команда Eleks представляє сервіс у Франкфкфурті

Які ще цікаві електронні інновації помітили на виставці?

Франкфуртський ярмарок призначений не для продажу книжок, а для бізнес-зустрічей та оприявнення трендів. На виставці вивчали конкурентів та дізнавались про очікування видавців. Дуже вдала поїздка і формат, як на нас.

Видавці сміливіше застосовують додану реальність у виданнях. Обдумують, як представити читачам із екранів не лише текст і малюнки, а і як конкурувати із телебаченням, інтернетними контент-джерелами та іграми. Як надавати читачам цінності, за якими вони повернуться до книжок.

Як відомо, видавництва впроваджують інтерактивні елементи в шкільні підручники, змінюючи підхід до освіти.

Читайте про інші інтерактивні книжки Gutenbergz, зокрема про «Пригоди Шерлока Хомса».

До речі, Читомо організовувало дискусію П’ять історій українських інтерактивних книжок в рамках Книжкового Арсеналу 2014 року.

 

Поделиться в facebook'е Поделиться вконтакте Поделиться в twitter'е

Щоб залишити свій коментар, будь ласка, увійдіть через аккаунт Vkontakte чи Facebook

Соцмережi
artarsenal bookforum publish messe