Календар подій

1/05

Конкурс на найкращий книжковий дизайн приймає заявки на участь

Україна

00:00

Конкурс на найкращий книжковий дизайн приймає заявки на участь

IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» та Goethe-Institut в Україні за підтримки Франкфуртського книжкового ярмарку та фонду «Buchkunst», спільно з культурно-видавничим проектом Читомо визначають найкращий книжковий дизайн цього літературного року.  

До участі в конкурсі українські видавництва можуть подавати книжки, які були надруковані в період з травня 2018 року по квітень 2019, що не були заявлені до конкурсу раніше та створені українськими дизайнерами / ілюстраторами. Участь у конкурсі безкоштовна.

 

Отже, книжки будуть відзначені за такими категоріями:

  • книги для читання (книжки, у яких домінує текстова частина; поезія, проза, фікшн, нон-фікшн);
  • візуальна книга (видання, у яких домінує візуальна частина; видання про мистецтво, альбоми, фотокниги, каталоги, книжки зі значною кількістю зображень, графічні романи тощо);
  • дитяча книга (дитяча й підліткова книжка різних жанрів і видів, дитячі графічні романи);
  • утилітарна (книга переважно прикладного характеру, нон-фішкн, науково-популярна книга, наукова, навчальна література, путівники, кулінарна книга тощо);
  • експеримент (самвидав, фотокниги, артбуки і лімітовані видання, зіни, графічні романи тощо).

 

Також журі визначить гран-прі конкурсу.

 

З колекцією переможців можна буде ознайомитися на спеціальному стенді у секції «Арт-книга», де з 22-го по 25-те травня відбудеться читацьке голосування за книжку з найкращим дизайном 2019.

 

Для участі у конкурсі необхідно заповнити google-форму до 1-го травня 2019 року

 

З 1-го по 13-те травня  книги, які братимуть участь у конкурсі, можна заносити або надсилати до бібліотеки Goethe-Institut в Україні (Київ, вул. Волоська 12/4, бібліотека) з маркуванням «Найкращий книжковий дизайн 2019». Засідання журі конкурсу відбудеться 18 травня. Оголошення результатів конкурсу 22 травня під час відкриття міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал».

Призовий Фонд:

Goethe-Institut в Україні надає паушальне покриття транспортних витрат для відвідування Франкфуртського книжкового ярмарку  для людини, яка зробила найбільший внесок у художнє втілення книжки-переможця (концепція видання, дизайн обкладинки, ілюстрації, архітектоніка книжки, верстка, шрифтовий дизайн тощо). Франкфуртський книжковий ярмарок надає 6-денний вхідний квиток на Франкфуртський книжковий ярмарок Business Club Wochenticket (еквівалентною вартістю 1.050 євро) для видавця-переможця та вхідний квиток для дизайнера (ілюстратора тощо). Переможці конкурсу будуть експоновані у межах  колекції «Найкрасивіші книги світу», яка презентується на Лейпцизькому та Франкфуртському книжкових ярмарках і візьмуть участь у конкурсі Фонду «Buchkunst» поміж книжок з найкращим дизайном з усього світу.

Важливо:

Як і торік, до розгляду експертною комісією не приймаються видання, відтворені за макетами інших видавництв (придбаних за ліцензією); видання, що містять неліцензійний контент, суперечить чинному законодавству про авторське право та інтелектуальну власність; пропагують культ насильства і жорстокості, расову, національну чи релігійну нетерпимість та дискримінацію; містять гендерні або інші стереотипи, що принижують честь та гідність будь-якої соціальної групи чи індивідів.

 

Також не розглядаються видання, які вийшли до травня 2018. Уперше цього року на конкурс можуть подати книжки офіційно зареєстровані видавництва й приватні особи.

 

Переможці короткого списку зобов’язані надати по 3 примірники своїх видань — один примірник буде формувати колекцію найкрасивіших книг під час Книжкової виставки. Другий — для конкурсної лінійки фонду «Buchkunst», третій — для фонду Книжкового Арсеналу. Книжкам-фіналістам будуть надані спеціальні наліпки, які можна використовувати видавцям з метою промоції своїх видань.

 

Від одного видавництва може бути подано до 5 книжок.

Контактні особи:

 

Деталі на сайті Мистецького Арсеналу

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект