росія

Кустуриця назвав Прилєпіна одним із найкращих письменників сучасності

12.07.2018

Читомо

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Сербський режисер Емир Кустуриця назвав Захара Прилєпіна одним із найкращих письменників сучасності. Про це він повідомив в інтерв’ю російському виданню «Известия».

 

На питання, чи стежить Кустуриця за сучасною російською літературою, режисер відповів, що виділяє одного письменника — Захара Прилєпіна: «У вас тепер в Росії є один великий письменник — Прилєпін. Його роман «Обитель» в одній категорії з Джонатаном Франзеном, Який написав «Свободу»… Це два найкращих письменники на даний момент, як мені здається. І дуже дивно, що Франзен чимось нагадує Толстого. А Прилєпін — це Фолкнер, який розпочав бунт».

 

Захар Прилєпін — російський письменник та журналіст. Автор книжок «Война», «Революция», «Ботинки, полные горячей водкой» та інших. Зокрема, відомий своїми публіцистичними матеріалами екстремістського спрямування та підтримкою терористичних організацій ДНР та ЛНР. Декларує свою участь у терористичних збройних формуваннях на окупованій території Донбасу.

 

З грудня 2015 року Прилєпін став радником так званого «голови ДНР», Олександра Захарченка, а з жовтня 2016 року — заступником командира «батальйону» з роботи з особовим складом ДНР у званні «майора».

 

16 лютого 2017 року Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження щодо Євгенія (Захара) Прилєпіна за звинуваченням в «участі у діяльності терористичної організації» (ч. 1 ст. 258-3 КК України) та «фінансування тероризму» (ч. 1 ст. 258-5 ККУ). Він підозрюється в співпраці з незаконними збройними формуваннями на території України.

 

Зазначимо, що відомі культурні діячі й раніше позитивно відгукувалися про творчість Прилєпіна. Зокрема, нобеліант Гюнтер Грасс відзначив оповідання «Жилка» за «міцну поетику», а французький письменник та режисер Еманюель Каррер назвав Прилєпіна «чудовим письменником».

 

Як відомо, у грудні 2013 року Емир Кустуриця негативно висловився щодо Революції Гідності, заявивши, що лише Росія та Володимир Путін можуть захистити Україну від НАТО і Євросоюзу. Пізніше Кустуриця висловився на підтримку російського вторгнення в Україну у лютому 2014 року.

 

23 липня 2017 року Кустуриця, який прилітав до окупованого Росією Криму, де разом зі своєю фолк-рок-групою The No Smoking Orchestra дав свій перший і єдиний на півострові концерт, заявив, що вважає Крим територією Росії.

 

Читайте також: Письменники розповіли, чи може література протистояти насильству

 

Фото: Globallookpress

 

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект