Календар подій

ірина старовойт

17.04

Київ

14:00 Національний музей «Меморіал жертв Голодомору», вул. Лаврська, 3

Літературознавка Ірина Старовойт прочитає лекцію

Особливість травми Голодомору для українського народу полягає у більш ніж 50-річному насильницькому замовчуванні правди. Про ці події не можна було пустити ні пари з уст в радянській Україні, а в інших місцях про нього вже забули чи й ніколи не знали — від середини 1930-х до середини 1980-х. Однак пам’ять вистояла.

Не в останню чергу це стало можливим завдяки українським митцям — письменникам та кінематографістам — які шукали власні відповіді на запитання «Як говорити?», рятуючи індивідуальними зусиллями колективну пам’ять, закодовуючи її засобами культури. Так само зберігалася пам’ять про жертв Голодомору — їхню невинну смерть як подвиг мучеництва (від давньогрецького «marthos» — мученик, але також і свідок). Адже у ХХ-му столітті було відібрано саму суть цього благородного вчинку смерті в ім’я правди — честь пам’яті наступними поколіннями. Як кіно та література років боролися з амнезією Голодомору та як конструювалася і по-особливому розвивалася колективна пам’ять про Голодомор розповість Ірина Старовойт.

 

Ірина Старовойт — поетка, літературознавка, доцентка кафедри культурології УКУ, дослідниця скандинавсько-британського міжнародного проектуHistorical Trauma Studies. Теми, якими цікавиться і про які пише та виступає: динаміка конфліктів культурної пам’яті та їх подолання, негативна спадщина, етика пам’яті, опрацювання міжпоколіннєвої травми.

 

Реєстрація обов’язкова.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект