Календар подій

23/07

Міжнародний фестиваль «Comic-Con» в Сан-Дієго

Сан-Дієго, США

Міжнародний фестиваль «Comic-Con» в Сан-Дієго

50-ий Міжнародний фестиваль «Comic-Con» в Сан-Дієго (San Diego Comic-Con International) пройде 23–26 липня та залучить понад 130 000 відвідувачів.

Comic-Con в Сан-Дієго входить до книги рекордів Гіннеса як найбільший у світі щорічний фестиваль коміксів та поп-культури. Заснований 1970 року як виставка коміксів з 300 відвідувачами, захід поступово увібрав в себе й інші елементи популярної культури: аніме, мангу, літературу жахів, колекційні карткові ігри, відеоігри, фентезі та науково-фантастичні фільми й літературу тощо, — і став своєрідним стандартом для подібних фестивалів в США.

 

Фестиваль з 1991 року відбувається в Конгрес-центрі Сан-Дієго, де проходять понад 1000 семінарів та обговорень (переважно вони присвячені аніме та коміксам), покази майбутніх фільмів, зокрема в межах Міжнародного фестивалю незалежного кіно (17 кінозалів вміщають від 280 до 6100 глядачів), покази найгірших мультфільмів усіх часів (програма американського історика анімації Джеррі Бека) та інші заходи, які сукупно займають 350 годин. Окрім того, такі канали, як «Showtime» та «HBO», використовують фестиваль для просування своїх телешоу. Наприклад, відвідувачі Comic-Con у минулі роки могли подивитися «Гру престолів», «Безсоромних», «Декстера», «Реальну кров» та інші відомі серіали, а також познайомитися з їхніми акторами, сценаристами та продюсерами.

 

У Конгрес-центрі діє Алея художників — місце зустрічі з ілюстраторами, авторами та моделями –, а також кілька виставкових залів, де продають та рекламують нові фільми, телешоу, відеоігри, іграшки тощо. Один із залів призначений для новачків у царині поп-культури, а решта — для великих компаній, наприклад Lego, Walt Disney, Blizzard Entertainment та інші. Окрім того, з 2010 року, враховуючи зростання популярності фестивалю, виставкові площі облаштовують також поза межами Конгрес-центру: у готелях, парках, бібліотеках, навіть на мостах та вулицях. Це дозволяє залучити додатково до 200 тисяч людей.

 

Сайт фестивалю

Читайте також: Більше, гучніше — як пройшов Comic Con Ukraine 2019

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект