скандали

На 1+1 вважають, що українська мова годиться для комедій, а не драм

06.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Комедійні серіали 1+1 на 2020 рік були зняті виключно українською мовою, тоді як всі 7 мелодрам — російською. Про це розповіла продюсерка серіалів та фільмів телеканалу Олена Єремєєва, пише Телекритика.

 

Вона вважає, що знайти тональність української мови, щоб глядач її сприймав, досить непросто.

 

«За нашими спостереженнями, мелодрами українською мовою дивляться гірше, ніж комедії. Подивившись комедії, потрапивши у вир подій, вони просто не помічають, якою мовою вони дивляться продукт. Продукти у весняному сезоні ми зробили російською мовою, тому що українська складніше дається для цього жанру. Акторам поки ще важко працювати українською. Це збільшує виробництво, що потім впливає на бюджет. З комедіями українською простіше», — заявила Єремєєва.

 

Ще однією причиною зйомок серіалів російською представники 1+1 називають дистрибуцію в країнах СНД.

 

Як пояснив генеральний продюсер «1+1», керівник «Телевізійного бізнесу» 1+1 media Максим Кривицький, україномовні серіали зараз показують тільки на території України, без продажу за кордон.

 

«Для продажу закладена мета виробництва російською. Серіали, які вимагають адаптації на російську мову, не закладені в бізнес-модель як потенційний продукт для продажу. Ми розуміємо — щоб відповідати квотам, нам потрібні україномовні серіали. Тому ми варіюємо — частину серіалів виробляємо російською, частину — українською. Також в числі наших паратнерів є компанії, які виробляють тут — і для нас, і для Росії. У майбутньому вони планують працювати і для Європи», — зазначив він.

 

«Нам дуже подобається писати українською, виробляти продукт українською. Але україномовний продукт поки не так добре продається, як хотілося б. Наш департамент дистрибуції, який очолює Інна Філіпова, веде переговори з різними країнами. Наприклад, Грузію цікавить все, що зроблене тут — українською та російською мовами. Але є країни Прибалтики, Казахстан, Білорусь, які купують російськомовний продукт», — додала Єремєєва.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект