Нобелівська премія

На честь Токарчук у Кракові висадять 25 000 дерев, у Вроцлаві – безкоштовний проїзд із книжкою авторки

14.10.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У зв’язку з присудженням літературної Нобелівської премії Ользі Токарчук міський голова Кракова вирішив закласти ліс «PRAWIEK» у Куявії. У Вроцлаві зробили безкоштовним проїзд у громадському транспорті для людей з книжками лауреатки Нобелівської премії. Про це йдеться на сайті «Краків – місто літератури ЮНЕСКО» і у твіттері очільника відділу комунікацій міста Вроцлав Премислава Галецького.

 

Як зазначається на сайті «Краків – місто літератури ЮНЕСКО», це форма вшанування письменниці.

 

«29 жовтня о 10:00 ми запросимо жителів Кракова разом посадити дерева. Подія стане частиною фестивалю Конрада, який відбувся в той час у Кракові», – зазначають організатори.

 

«З великим задоволенням ми прийняли вердикт Шведської академії про присудження Ользі Токарчук Нобелівської премії з літератури, – розповідає міський голова Кракова Яцек Майхровський. – Щоб відзначити успіх письменниці, ми вирішили посадити ліс, який будемо називати … Правік (PRAWIEK)Назва прямо стосується роману Ольги Токарчук під назвою «Правік та інші часи».

 

«Що ж, краківський ліс буде залишатися з нами на всі часи», – додає Майхровський.

 

У першому реченні роману йдеться, що Правік розташований у центрі Всесвіту.

 

«Краків як місто літератури ЮНЕСКО є центром літературного всесвіту, і Ольга Токарчук завжди відігравала ключову роль у цьому центрі. Варто також зазначити, що для письменниці екологічна криза та питання прав тварин є абсолютно важливими, про які вона не лише писала, але неодноразово згадувала на зустрічах з читачами у всьому світі», – йдеться в офіційній заяві на сайті.

 

Ліс Правік – це спільна ініціатива міста Кракова, міської зеленої ради у Кракові та офісу фестивалю у Кракові, який є оператором програми «Краків – місто літератури ЮНЕСКО». Озелення проводиться у зв’язку з спеціальною програмою з збільшення лісового масиву міста Кракова на 2018-2040 роки, що проводиться міською управою зеленого господарства у Кракові. В районі Куявій (новогутівський напрямок) цієї осені буде засаджено близько 5 гектарів землі, куди прибуде 25 000 саджанців дубів, лайм і буків.

 

Спільна посадка відбуватиметься на ділянці № 118/2. 40 Нова Гута.  29 жовтня о 10.00. Під’їзд до ділянки з вулиці Димарека. До речі, роман «Правік та інші часи» вийшов в українському перекладі Віктора Дмитрука, Кальварія, 2004.

 

Тим часом як у Вроцлаві зробили безкоштовним проїзд у громадському транспорті для людей з книжками лауреатки Нобелівської премії.

 

Мер Вроцлава ухвалив рішення зробити безкоштовним проїзд у громадському транспорті 11-13 жовтня для людей з книжками Ольги Токарчук, якій напередодні присудили Нобелівську премію з літератури.

 

«Ольга Токарчук стала лауреаткою Нобелівської премії з літератури. Сьогодні ця новина поширилася по всьому світу. У Вроцлаві ми надзвичайно пишаємося цим. Мер Вроцлава Яцек Сутрик вирішив, що будь-хто, у кого буде книга її авторства, подорожуватиме громадським транспортом безкоштовно до кінця тижня. Це великий день для Вроцлава», – йдеться у повідомленні.

 

Ольга Токарчук – почесна громадянка Вроцлава.

 

Ще далі пішло Міністерство фінансів Польщі, яке звільнило Токарчук від податку з грошей, отриманих у зв’язку з Нобелівською премією. Це результат рішення глави Міністерства фінансів Єжи Квенчінського про припинення стягнення ПДФО із доходів. Міністр привітав польського письменника з нагородою.

 

«Я прийняв рішення не стягувати податок з ПДФО на доходи, пов’язані з Нобелівською премією. Я найближчим часом видам відповідне регулювання, – написав Квенчінський у Twitter. – Я дуже радий, як оцінили творчість польської авторки».

 

Добре відома в Україні Юстина Соболевська в Polityka написала, что премія Токарчук — великий подарунок Польщі в теперіній період хаосу.

 

Юстина Соболевська: Я люблю книжки «після читача»

 

Сама Токарчук присвятила свою перемогу польському народу і закликає голосувати на виборах.

 

Але консервативно налаштовані поляки, які недолюблюють Токарчук за антинаціоналізм, висловили багато критики, назвавши це «антипольським курсом», «плює на Польщу» і «зірка мейнстриму» (Gazeta Wyborcza зібрала лаву негативу щодо цієї події).

 

Як повідомлялось, Нобелівську премію за 2018-ий присудили польській письменниці Ользі Токарчук.

 

Австрійському письменникові Петеру Гандке присудили премію за 2019-й рік, щоправда, не всі цьому зраділи.

 

Світлина: polsatnews.pl