Календар подій

7/12

На лекції розкажуть про музей як інструмент радянської пропаганди

Одеса

15:00 Одеський художній музей, вул. Софіївська, 5а

На лекції розкажуть про музей як інструмент радянської пропаганди

Історикиня Оксана Баршинова проведе лекцію «Музей як інструмент радянської пропаганди».

У 1937–1939 рр. в одному з центральних музеїв УРСР був створений так званий Спецфонд, куди були звезені і де були ізольовані ті експонати з усіх республіканських колекцій, які не відповідали новій доктрині радянського мистецтва — модерністські та авангардистські роботи, твори, пов’язані з пошуками національного стилю, і створені «ворогами народу». Всі вони підлягали знищенню. Так почався процес «зачистки» музейної експозиції (і колекції), щоб звільнити місце для соцреалізму і перетворити музей в «ідеологічну вітрину». Протягом усього радянського періоду музейні експозиції представлятимуть історичний розвиток реалістичних тенденцій, увінчання соцреалізму, стануть майданчиками для грандіозних тематичних виставок, організованих Союзом радянських художників, і основними бенефіціарами державної закупівельної політики.

 

Саме про це запрошуємо вас подискутувати із заступницею гендиректора з експозиційно-виставкової роботи Національного художнього музею України Оксаною Баршиновою під час її лекції «Музей як інструмент радянської пропаганди».

 

Оксана Баршинова — історикиня мистецтва, заступниця генерального директора з експозиційно-виставкової роботи Національного художнього музею України, кураторка виставок сучасного мистецтва.

 

Вхід вільний за попередньою реєстрацією

 

*Проект «Мистецтво в авангарді суспільних змін» реалізується в рамках Проекту «Зміцнення громадської довіри» (UCBI II), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

 

Подія на фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект