ілюстратори

Не квіти і не котики: 20 оригінальних календарів 2020 від українських ілюстраторів

23.12.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Ні, не кажіть, що давно використовуєте календар у телефоні! Повз календарі 2020 від українських ілюстраторів ви точно не зможете пройти. Адже вони мотивують, веселять, нагадують не лише про свята, а й про життєві цінності, а ще розповідають історії, цікаві факти, розкривають невідомі сторінки з життя відомих людей, а також надихають на творчість й досягнення. Переконайтеся самі – ми зібрали для вас 20 найкращих календарів на 2020 рік.

 

Добрий календар від Альони Жук

Кожен місяць року календаря від ілюстраторки Альони Жук присвячений якійсь ініціативі чи організації, що змінює світ на краще. Наприклад, сторінку вересня — місяця Маршу за тварин – прикрашає ілюстрація із рухом UAnimals, травня – із проєктом «Zdai Blood»

Третина зароблених коштів з кожного календаря буде рівномірно поділена між організаціями-учасниками.

 

Календар настінного формату А3, перекидний, з розграфленою сіткою днів, де можна записати нагадування або позначити щось важливе для себе. 

 

  • Вартість – 350 гривень;
  • Щоб замовити, пишіть Альоні Жук.

Календар з українськими письменниками від «ЇS-Shop»

Календар 2020 року – це перша робота проєкту «ЇS-Shop», який має на меті створювати речі, що руйнують стереотипи навколо українського мистецтва. Автори проєкту – Саша Шевченко, Сергій Биков та ілюстраторка Ната Сорока. Вони зазначають, їхня ідея – це показати знаних і досі невідомих письменників інакшими, цікавими, нетривіальними. Місяці календаря присвячені 6 письменникам та 6 письменницям: Василю Стусу, Ользі Кобилянській, Василю Симоненку, Лесі Українці, Валер’яну Підмогильному, Олені Телізі, Євгенові Плужнику, Марку Вовчку, Майку Йогансену, Олені Пчілці, Валер’яну Поліщуку та Наталі Кобринській. Крім ілюстрації, на календарі є цитата автора чи авторки та сітка днів, де можна вписувати свої важливі дати та плани. 

 

  • Вартість – 275 гривень;
  • Щоб замовити, пишіть ЇS-Shop.

Календар «366 днів видимості» від KyivPride

KyivPride підготував до нового року власний ЛГБТ+ календар, який має на меті спростувати міфи та стереотипів щодо кожної субгрупи ЛГБТ+ спільнот. Для цього автори проєкту використали точні цифри статистики й наукові факти та представили кожну субспільноту через призму особистої історії героїв та героїнь. Обличчями місяців стали 13 людей, які поділилися історіями прийняття своєї гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації. Також на розворотах кожного місяця – найважливіші дати для ЛГБТ+ спільноти.

«Для мене участь у створенні календаря «366 днів видимості» — це ще одна можливість зробити свій вклад у поінформованість суспільства. Моя робота тісно пов’язана з людьми й з ризиком заради інших. Я постійно зустрічаю нерозуміння, негативне ставлення до ЛГБТ+ спільноти. Я лесбійка, я поліцейська і я звичайна людина зі звичайним життям. Для мене вкрай важливо, щоб суспільство знало більше про реальність ЛГБТ+ спільноти», — коментує свою участь у проєкті лесбійка-поліцейська Ольга.

 

Календар ілюструвала Альона Жук. Календар настінний, формату А3, виконаний на крейдованому матовому папері.

 

  • Вартість – 300 грн;
  • Щоб замовити, пишіть KyivPride.

Календар «Знай наших» на 2020 рік від Юрія Журавля

Це велика колекція графічних портретів видатних українців та їхніх цитат по 9 персонажів на кожен місяць. На звороті  кожного портрету подано короткі біографічні відомості. По закінченню року сторінки календаря можна розрізати та отримати колекцію листівок, спаковану в коробочку. Ілюстратор Юрій Журавель зазначає, що мета проєкту, щоб видатні постаті стали ближчими українцям, а історія зрозумілішою.

 

Календар «Квантовий стрибок Шевченка. 2020»

Олександр Грехов став широко відомий після того, як на початку цього року його виставку у київському метро з осучасненими зображеннями Тараса Шевченка пошкодив вандал, а саму виставку довелося достроково закрити. На захист художника стали соціальні мережі та провідні медіа, а Кобзар-Бетмен, Кобзар-Фріда Кало, Кобзар-Джек Горобець та інші образи почали прикрашати футболки, чашки, блокноти, календарі, породили безліч мемів та повторень стилю та сенсів. 

 

  • Вартість – 265 грн;
  • Щоб замовити, пишіть магазину «Unicorn&Wine».

Пташиний календар від Товариства охорони птахів

Уже кілька років календар для Товариства охорони птахів ілюструє Марися Рудська. Календар 2020 рік організація присвячує птахам з українського фольклору та міфів. На його сторінках з’являться зображення солов’я, сокола, горлиці тощо. Робота над календарем – на завершальній стадії, його вихід повідомлять на сторінці Товариства у фейсбуці. Отримати календар безкоштовно можуть дійсні члени організації (потрібно щороку платити внесок 25 грн)

 

Календар «Українські жінки ХХ століття» від Інституту національної пам’яті

До календаря увійшли видатні, але маловідомі українки, чиї ювілеї відзначатимемо у 2020 році. Серед них одна із засновниць Української гельсінської групи; перша жінка в Австро-Угорщині, яка отримала диплом лікаря; зв’язкова ОУН, що понад дев’ять років пробула в підпіллі; заступниця командира авіаполку спеціального призначення; засновниця жіночих відділів «Карпатської Січі»; вчена-дослідниця геофізики та астрономії, на честь якої названий один із кратерів Венери, тощо.

«Ми прагнули представити постаті маловідомих жінок, які працювали в різних напрямках суспільного та державного життя. Вони були носіями українства, своїми діями відстоювали українську національну ідею та прагнули створення української держави. Або здійснили вклад у розвиток української науки, культури, освіти чи мали інші визначні досягнення», – зазначає ініціаторка проєкту, Наталія Слобожаніна.

 

Календар ілюстрував Михайло Дяченко. Заклади науки, культури та освіти, музеї, військові частини, журналісти, громадські організації та інші установи можуть отримати календар безкоштовно. 

 

  • Електронну версію календаря можна завантажити на сайті Інституту.

Календар від Марічки Рубан

Ілюстрації харківської художниці Марічки Рубан унікальні тим, що вона використовує акварельні фарби. Саме зображення у такій техніці прикрашають її календар на 2020 рік. Календар настінний, формату А3, з великими красивими ілюстраціями та місцем для нотаток й планів.

 

Календар з українськими письменниками від Ольги Бодні

Ще один календар, присвячений українським письменникам та письменницям. Серед героїв – Ліна Костенко Сергій Жадан, Юрко Іздрик, Марк Лівін тощо. Авторка календаря — Ольга Бодня.

 

  • Замовити його можна на її сторінці в Instagram @olhabodnia.

Календар 2020 з краєвидами Південної Італії та Іспанії від Оксани Драчковської

Ілюстраторка Оксана Драчковниця до 2020 року створила ілюстрований календар із краєвидами Південної Італії та Південної Іспанії. Як зазначає авторка, у календарі – багато сонця, моря, тепла, гір і зелені. Формат – АЗ, але можна замовити й в інших розмірах.

 

 

Календар кота Інжира від Олени Павлової

Сторінки календаря «приперчені» вдалими репліками кота Інжира, любителя книжок, смачних страв і розумних порад, якого створила художниця та журналістка Олена Павлова. Особливо кіт Інжир полюбляє читати книжки, тому всі його цитати крутяться навколо «цієї любові». А ще Інжир вважає, що найкращі книжки – це товстенькі, і котики найкращі – теж товстенькі, тому не комплексує щодо своєї ваги. 

 

  • Вартість – 70 грн;
  • Замовити можна на сайті видавництва «Мандрівець».

Календар з Туконі від Оксани Були

Туконі – це герої, яких створила львівська художниця Оксана Була. Вони мешканці лісу і його найкращі друзі водночас. Вони дбають про рослини й про тварин – це їхня улюблена справа. На сторінках календаря 2020 ми зустрінемо Білу лісову мишу, деревного туконі, що спав у коренях, МІль Сирену, туконі Дуба, туконі Анемонів та багатьох інших цікавих персонажів. 

 

  • Вартість – 265 грн;
  • Замовити можна в магазині Туконі.

Календар жіночих емоцій від Ярини Саєнко

Ярина Саєнко – художниця, чий мінімалістичний стиль в малюнках впізнають за простотою та насиченими метафорами.Вона ілюструє поезію, філософію, сатиру, а до 2020 року підготувала календар, який присвячений жіночим емоціям. У ньому є і сум, і спокій, і вибір, і ніжність.

 

Календар «Пора працювати» від Софії Філіпчук

Софія Філіпчук починала свій шлях в ілюстрації з кількох листівок, кривих колажів друзям на дні народження та дерев’яних іграшок на ялинку, зроблених в тиражі 34 штуки. Тепер її любов до дерева та фарб перетворилася на повноцінну роботу. До нового року художниця створила мотиваційний календар для тих, кому час від часу потрібне нагадування, що життя чудове і потрібно спішити його жити.

 

  • Вартість – 180 грн;
  • Замовити можна в магазині «On a tree».

Календар «обніМИШКИ» від Софії Філіпчук

Це не просто ще один календар від Софії Філіпчук, а ціла історія. Коли, здавалось, маленька мишка має все чого прагнула – вона починає хотіти більшого. Більше сиру, більшу нірку, більшого кота. Але ці двоє знають, що для повного щастя їм потрібні обніМИШКИ. Адже сир – це те, що ми знайдемо легко, якщо прикладемо трішки зусиль, а от життєву дорогу краще долати з тим, хто не тільки не боїться котів, а й може перетворити його гучне «м’яв!» на приємне муркотіння. 

 

  • Вартість – 180 грн;
  • Замовити можна в магазині «On a tree».

Календар-планер «Гусь» від Надії Кушнір

Персону Гуся, якого створила ілюстраторка Надія Кушнір (Надьожна), можна побачити усюди: на посуді, одязі, блокнотах, сумках і, звісно, на календарях. Гусь знає, що «високосний рік – для птахів високого польоту», тому буде щодня давати мотивацію йти до своєї мети й змітати все на шляху. Його злободенна іронія на сторінках перекидного календаря-планера підіймає настрій, а поради забути про справи й нарешті відпочити або влаштувати собі «день шоколаду» дивно переконливі. 

 

Календар містить 12 найновіших ілюстрацій Надьожної з легендарним Гусем, а також календарну сітку з місцем для планування. 

 

  • Вартість — 299 грн;
  • Замовити можна в магазині Гуся.

Настільний календар «Ні дня без Гуся» від Надії Кушнір

Ще один календар від Надії Кушнір – з яскравими ілюстраціями та іронічними написами,  в подарунковій коробці. Всередині — 366 ілюстрацій про всі можливі свята та різні до болю знайомі життєві ситуації. Перегорнувши декілька сторінок — неможливо зупинитись.

 

  • Вартість — 449 грн;
  • Замовити можна в магазині Гуся.

Котячий календар від Наталки Гайди

У настінному перекидному календарі зібрані ілюстрації Наталки Гайди до книг Галини Вдовиченко «36 і 6 котів», «36 і 6 котів-детективів», «36 і 6 котів-компаньйонів» та «Котохатка». Усі ілюстрації в календарі створені у формі листівок, які можна від’єднати від календаря.

 

  • Вартість — 80 грн;
  • Замовити можна на сайті Видавництва Старого Лева.

 

Календар Старого Лева

Кожен місяць у календарі – ілюстрація від українського художника, що якнайкраще передає атмосферу й настрій тієї чи іншої пори року. У календарі використало ілюстрації Ростислава Попського, Марти Кошулінської, Олени Левської, Юлії Пилипчатіної, Катерини Сад, Володимира Штанка, Грасі Олійко, Оксани Були, Наталії Олійник та Наталки Гайди.

  • Вартість – 120 грн;
  • Замовити можна на сайті Видавництва Старого Лева.

Календар з 12 ілюстраціями від Олени Мишанської

До календаря увійшли графічні роботи з творчої серії #procrastiworking, які Олена Мишанська робить у вільний від комерційних замовлень час. Усі роботи присвячені еротиці, почуттям, задоволенню від життя та красі жіночого тіла. Ілюстрації виконані в мінімалістичній манері та обмеженій кількості кольорів, серед яких трендовий Pantone Classic Blue та доповнені стильною версткою 7 аркушів А3, гарний папір і багато візуального задоволення.

 

  • Вартість – 350 гривень;
  • Для замовлення потрібно заповнити форму