Пеппі Довгапанчоха

Пеппі Довгійпанчосі — 75! Як у світі відзначають ювілей «найвідомішої шведки»

21.05.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

21 травня вважається днем народженням героїні Астрід Ліндгрен — Пеппі Довгоїпанчохи. Саме в цей день у 1944 році шведська письменниця подарувала своїй дочці Карін перший рукопис про пригоди рудоволосої дівчинки. Книжка була надрукована через півтора року, у листопаді 1945-го. Тому, хоча й від моменту створення першого рукопису минуло 76 років, саме у 2020-му у світі святкують 75-річчя Пеппі Довгоїпанчохи. З цієї нагоди у Швеції та й у багатьох інших країнах організовують цілу низку заходів та кампаній. Розповідаємо про найцікавіші з них.

Кампанія підтримки дівчаток-мігранток «Pippi of today»

У 1970-х роках Астрід Ліндгрен активно співпрацювала з міжнародною організацією «Save the children» (з анг.: врятувати дітей). Письменниця допомагала організації домогтися заборони застосовувати тілесні покарання до дітей. На початку 2020-го в продовженні цієї співпраці «The Astrid Lindgren Company» спільно з «Save the children» запустили міжнародну кампанію «Pippi of today» (з анг.: Пеппі сьогодні).

 

Протягом року на сторінці кампанії з’являться історії 13 дівчаток-біженок, для яких, з одного боку, Пеппі Довгапанчоха є прикладом сили, сміливості й надії, а з іншого, вони й самі є «Пеппами сьогодення».

«Мільйони дітей змушені мігрувати. Вони покидають свій дім, сім’ю та друзів. Особливо вразливими є дівчата. Але завдяки підтримці вони не лише отримують сили вижити, а й отримують шанс почати нове життя», — зазначають у «Save the children».

 

Також у межах кампанії планували провести низку заходів у скандинавських країнах, США, Великобританії, Німеччині, Франції, Іспанії, Італії, Швейцарії та інших. Усі отримані кошти будуть спрямовані на благодійність.

Вистави та концерти

Більшість подій, які були заплановані до 75-річчя Пеппі, довелося скасувати або ж перенести через пандемію коронавірусу. Зокрема, на 2021 рік перенесли прем’єру вистави «Пеппі в цирку», яка створена за сюжетом одного із розділів книжки, а також низку інших вистав — «Пеппі в Кракові», «Пеппі в Міланіі», «Пеппі в Австрії» тощо.

Також через коронавірус скасували концерт, присвячений 75-річчю Пеппі, від шведського симфонічного оркестру. Проте цей концерт можна подивитися онлайн.

«Світ Астрід Ліндгрен» чекає на гостей (але пізніше)

За п’ять кілометрів від шведського міста Віммербю, у якому народилася письменниця, розташований всесвітньо відомий парк «Світ Астрід Ліндгрен». Він займає територію понад 130,000 м² і розділений на тематичні зони за книжками авторки. У 2020-му з нагоди 75-річчя з дня виходу першої книжки парк планував значно розширити програму, присвячену Пеппі Довгійпанчосі, а також оновити віллу «Хованка» (будинок, у якому, за книжкою, жила дівчинка).

«Світ Астрід Ліндгрен» мав відкритися для відвідувачів 15 травня, проте через пандемію коронавірусу дата відкриття перенесена на невизначений термін.

Новий фільм про Пеппі

У жовтні 2019-го Нільс Наймен, онук Астрід Ліндгрен і генеральний директор «The Astrid Lindgren Film», підтвердив, що компанія розпочала співпрацю з британським кінопродюсером Девідом Хейманом щодо створення нового фільму за книжками про Пеппі Довгупанчоху.

 

«Ми впевнені, що знайшли команду, яка зможе зрозуміти цінність Пеппі Довгоїпанчохи і створить фільм, щопокаже і грайливість, і серйозність у роботах моєї бабусі», — коментував Наймен.

Продюсер Девід Хейман, компанія якого працюватиме над стрічкою (чи навіть стрічками) відомий тим, що в 1999 році він придбав права на екранізацію книжок про Гаррі Поттера і спродюсував усі вісім фільмів. Також він був продюсером інших екранізацій, наприклад «Хлопчика в смугастій піжамі», «Фантастичних звірів» і «Пригод Паддінгтона». Такий творчий доробок дає надію «The Astrid Lindgren Film» та всім шанувальникам Астрід Ліндгрен на те, що новий фільм про Пеппі буде якісним.

 

Дата виходу фільму поки не відома.

Ювелірна колекція, присвячена Пеппі

21 травня відома шведська ювелірка Марія Нілсдоттер (Maria Nilsdotter) запускає продаж своєї нової колекції «Довгопанчоха». Вона складатиметься з 20 срібних прикрас, пов’язаних із героями чи предметами із книжок про Пеппі. Наприклад, у колекції будуть каблучки із паном Нільсоном (мавпочкою Пеппі), сережки у формі гирі, намисто із золотими монетами тощо.

Частина коштів, отриманих із продажу колекції, піде на підтримку кампанії «Pippi of today».

 

Раніше повідомлялося, що Меморіальна премія імені Астрід Ліндґрен (Astrid Lindgren Memorial Award – ALMA), яку вручають за внесок у розвиток дитячої та юнацької літератури, оголосила переможницю.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект

що більше читаєш – то ширші можливості