Підліткова премія «Навиворіт» визначила переможців

14.04.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі підліткової премії «Навиворіт» оголосило лауреатів за 2018-й рік. Про це повідомив кореспондент Читомо з церемонії нагородження.

Найкращий дизайн підліткової книги: за увагу до потреб читача, за мінімалізм в оформленні, що пасує історії, та ілюстрації, що залишають простір для уяви, нагороджено книгу «Ауергаус» Бова Б’єрґа, видавництво «Видавництво».

 

Найкраща перекладна підліткова книга року: за структуру і спосіб оповіді, що надають історії особливої виразності, за переконливе відображення внутрішнього світу підлітка і крихкості взаємин між близькими людьми нагороджено книгу
«Руки розбійника» Фінна-Олє Гайнріха, «Видавництво Старого Лева».

 

За найкращу українську підліткову книгу року премію не вручили. Журі пояснило це тим, що в українській підлітковій літературі вони шукали книгу, яка «не дискримінує і реалістично говорить про актуальні для нас проблеми. Персонажів, у яких ми зможемо впізнати себе, яким повіримо і чия історія допоможе нам по-новому подивитися на себе і світ». За їхніми словами, цьогорічні фіналісти не відповідали усім цим критеріям.

 

Спеціальна відзнака за різноманітність: за відображення багатогранності людської ідентичності без стереотипів і дискримінації та за реалістичне зображення переживання травматичного досвіду нагороджено книгу «Королівство шахраїв» Лі Бардуґо, Видавництво Vivat. Також видавництву вручили спеціальну відзнаку за видання найбільшої кількості книжок, що сподобались підліткам.

Нагадаємо, що перша щорічна підліткова літературна премія «Навиворіт» була заснована у січні 2019 року підлітковою письменницькою студією «Майстерня історій».

 

Журі премії, яке складається з підлітків – резидентів/ок «Майстерні історій», – нагородить авторів/ок найкращої україномовної та видавців/чинь найкращої перекладної художньої прози для підлітків, виданої в Україні протягом останнього календарного року.

 

Раніше повідомлялося, що журі підліткової премії «Навиворіт» оголосило короткий список лауреатів за 2018 рік.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект