втрати

Пішла з життя лауреатка Пулітцера та Нобеля Тоні Моррісон

06.08.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У США померла письменниця Тоні Моррісон, лауреатка Пулітцерівської та Нобелівської премій. Про це повідомляє видання The New York Times.

Причина смерті письменниці не уточнюється.

 

Тоні Моррісон (Хлоя Арделія Вофорд) народилася 18 лютого, 1931 року. У 1988 році стала лауреаткою Пулітцерівської премії за роман «Кохана», а вже 1993 отримує й Нобелівську премію з літератури як авторка, «що у своїх наповнених мріями і поезією романах пожвавила важливий аспект американської реальності».

 

У 2012-му році Моррісон нагородили Президентською медаллю Свободи.

 

загалом письменниця написала більш ніж десять книжок для дітей та дорослих. Роман «Боже, допоможи дитині», який вийшов у 2015 році, став останнім твором письменниці.

 

Перша книжка Тоні Морісом українською – «Пісня Соломона» – вийшла у 2007-му році в перекладі Олега Короля (видавництво «Юніверс»), а переклад культового роману «Кохана» з’явився  вже у 2017-му році у перекладі Світлани Орлової (видавництво «Фабула»).

 

Як відомо, у США на 82-му році життя померла відома американська та українська письменниця, одна із колишніх членкинь Нью-Йоркської групи Патриція Килина.

 

Читайте також: Як Нобель заповів: секрети головної літпремії світу

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект