бюджет

Подоляк виступає за припинення держфінансування національних спілок

24.10.2019
money

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Заступниця міністра культури, молоді і спорту Ірина Подоляк вважає, що варто припинити фінансування національних спілок з державного бюджету. Про це вона заявила в ефірі Радіо Культура.

 

Це стосується спілок письменників, журналістів та інших митців.

 

Чиновниця вважає національні спілки пережитком УРСР. На її думку, за допомогою таких спілок, митців намагалися «задобрити» і зробити лояльними до влади.

 

«У мене було багато дискусій з колишнім головою Українського інституту національної пам’яті Володимиром В’ятровичем. Ці системи, ці інституції були створені у часи Радянського Союзу.

 

Творчі спілки були створені у часи тоталітаризму, у часи сталінізму для того, аби об’єднати митців у різні професійні групи для того, аби зробити їх керованими та лояльними до влади. Усе це робилося за певні винагороди: квартири, майстерні, державні замовлення. Чи хочемо ми, щоб Україну представляли ці інституції, які втілюють собою Радянську Україну?», – наголосила Подоляк.

 

Вона нагадала, що раніше Мінкульт уже подавав пропозицію до Кабміну щодо припинення фінансування національних спілок. Проте ця пропозиція не знайшла підтримки у нардепів.

 

«Чому професійні об’єднання письменників та поетів не могли б ініціювати зміни до закону про авторське право? Натомість спілки займаються невідомо чим, паразитують на бюджетах, щомісяця отримують зарплату та здають свої приміщення в оренду якимсь ресторанам. Це вже давно не є саморегулююче професійне об’єднання людей зі спільними цілями та завданнями», – підкреслила заступниця міністра.

 

Раніше ми повідомляли, що у Національній спілці письменників підвищили заробітні плати працівникам апарату та обласним організаціям. 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект