втрати

Помер колишній головний редактор «Дзвону» Роман Кудлик

21.01.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Вночі 21 січня, після важкої хвороби, відійшов у вічність український поет, пісняр, багаторічний головний редактор журналу «Дзвін» Роман Кудлик. Про це у Facebook повідомила його донька Мар’яна.

 

Роман Кудлик — український поет, пісняр, критик, перекладач, журналіст, з 2001 по 2014-ий працював головним редактором літературно-мистецького часопису «Дзвін».

 

Коли одного з колег Романа звинуватили у співчуванні українським буржуазним націоналістам, він виступив на його захист, за що Кудлика звільнили з редакції. Упродовж багатьох місяців він намагався влаштуватися на роботу, проте його нікуди не брали.

 

Згодом, за допомогою редактора газети «Львівський залізничник» Анатолія Гороховського, влаштувався туди на посаду літературного працівника, де пропрацював близько п’яти років.

 

Також працював на Львівській студії телебачення, завідувачем літературної частини Львівської обласної філармонії.

 

Друкувався з 1957 року: спочатку в газетах і журналах, потім у колективних збірках «Яблуневий цвіт» і «Щасливої дороги».

 

Видав збірки віршів: «Розмова», «Весняний більярд», «Яблуневі ліхтарі», «Листя дикого винограду»,
«Горішня брама».

 

Як поет-пісняр відомий авторством текстів пісень Володимира Івасюка: «Я — твоє крило», «Нам спокій, друже, тільки сниться», «Освідчення». На його вірші також написали пісні Ігор Білозір («Спогади літньої ночі», «Лебеді весни») та Богдан Янівський.

 

Написав лібрето до опер Богдана Янівського «Олеська балада» (за романом Романа Іваничука «Черлене вино»), «Царівна Жаба», «Золотий гомін» (за Павлом Тичиною) і мюзиклів «Лис Микита», «Перстень спокуси».

 

Лауреат кількох премій, зокрема: Львівської обласної премії ім. Олександра Гаврилюка, літературної премії ім. Василя Мисика, премії фонду Воляників-Швабінських при Фундації Українського вільного університету та премії ім. Маркіяна Шашкевича.

 

Також читайте, про українські книжкові втрати 2018-го.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект