Календар подій

Націоналіст у добі фашизму

6.06

Київ

18:30 Центр польських та європейських студій, вул. Волоська, 10

Презентують книжку «Націоналіст у добі фашизму»

Відбудеться презентація книжки професора Українського католицького університету Олександра Зайцева «Націоналіст у добі фашизму. Львівський період Дмитра Донцова: 1922–1939 роки. Начерк інтелектуальної біографії» за участи автора та доцента катедри політології НаУКМА Івана Гомзи.

Олександр Зайцев — доктор історичних наук, професор катедри нової та новітньої історії Українського католицького університету. Закінчив Історичний факультет Львівського національного університету ім. І. Франка.

 

Монографія Олександра Зайцева «Український інтеґральний націоналізм (1920–1930-ті роки). Нариси інтелектуальної історії» (Київ: Критика, 2013) здобула премію Канадського інституту український студій (Canadian Institute of Ukrainian Studies) за найкращі українознавчі наукові публікації в галузі гуманітаристики та соціяльних наук.

 

Про видання. Намагаючись вийти за межі «чорно-білих» поглядів на історію націоналістичного руху, професор Українського католицького університету у Львові Олександр Зайцев у критичному начерку інтелектуальної біографії Дмитра Донцова керується тим засновком, що боротьба за незалежність України і «доба фашизму» в Европі становлять смислове тло, без розуміння якого годі скласти адекватне уявлення про український інтеґральний націоналізм 1920–1930-х років. Автор розглядає в історичному й соціяльному контекстах причини відносного успіху «чинного націоналізму» в період між двома світовими війнами, простежує світоглядну еволюцію його головного ідеолога і міркує про міру впливу на цю доктрину фашистських та націонал-соціялістичних ідей і практик. Хронологічні рамки дослідження обмежено 1922–1939 роками — львівським (вістниківським) періодом діяльности Донцова, її вершинним етапом, а водночас — найважливішим відтинком інтелектуальної історії українського націоналізму.

 

Подія на фейсбуці

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект