бюджет

Рада поки не погодила скорочення бюджету культурних інституцій

30.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Верховна Рада поки що не підтримала законопроєкт, що передбачав зменшення видатків на культуру. Голосування щодо законопроєкту відбулося на сьогоднішньому засіданні.

 

За проєкт закону про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет України на 2020 рік» №3279 проголосували 223 депутати, (замість необхідних 226). Тому рішення поки що не було прийняте.

 

Відтак депутати направили законопроєкт щодо змін до бюджету у комітет для підготовки на повторне перше читання. За це проголосували 273 депутати. Також депутати підтримали пропозицію скоротити терміни підготовки документу до повторного розгляду (240 голосів «за»).

 

За інформацією т.в.о. міністерки культури та інформаційної політики Світлани Фоменко, законопроєкт передбачав 50 млн грн на Український інститут книги (замість раніше затверджених 150 млн грн) та 250 млн грн на Український культурний фонд (замість затверджених 500 млн грн).

 

Нагадаємо, що Міністерство фінансів вирішило позбавити фінансування Український інститут книги (150 млн грн), Український культурний фонд (500 млн грн), а також Держкіно (750 млн грн) та туризм (240 млн грн).

 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав Мінфін утриматися від ухвалення рішень до проведення консультацій.

Культурні інституції виступили з відкритим листом до уряду з проханням зберегти фінансування їхніх проєктів.

 

Пізніше представники всіх депутатських фракцій і груп Верховної Ради розкритикували запропоновані Кабінетом Міністрів зміни до Бюджетного кодексу, державного бюджету і створення стабілізаційного фонду, які передбачають також і радикальне скорочення видатків на культурну сферу.

 

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль пообіцяв, що видатки на культуру будуть збережені.

 

Читайте також звернення очільників українських культурних інституцій із закликом підтримати їхню заяву до уряду щодо скорочення фінансування.