Український інститут книги

Шмигаль обіцяє, що видатки на культуру будуть збережені

29.03.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявляє, що фінансування культурних інституцій скорочене не буде. Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

 

За його словами, уряд закінчив попередню роботу над змінами до Держбюджету.

 

«Це був складний процес, але саме цього вимагають складні часи. Що маємо у підсумку. Незважаючи ні на що, видатки на інфраструктуру і розвиток, культуру й освіту — збережені», — повідомив він.

 

Водночас видатки Стабілізаційного фонду, будуть спрямовані на: додаткові виплати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо задіяні в боротьбі з коронавірусом, грошову допомогу пенсіонерам, виплати українцям, які через поширення епідемії та протиепідеміологічні заходи втратили роботу, надання фінансової допомоги бізнесу.

 

Про деталі Шмигаль пообіцяв поінформувати після затвердження проєкту змін до бюджету Кабінетом Міністрів.

 

Водночас пізніше голова Комітету гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко повідомив, що новий проєкт бюджету передбачає лише 450 млн на кінематограф, без 50 млн боргу. Також не зрізали фінансування театрів та музеїв. Але, за його словами, майже повністю прибрали фінансування УКФ та Інституту книги, НСТУ буде під загрозою закриття.

 

«Проте залишили 100 млн на будівництво(!) для земляків прем’єра з іншої партії. За такий бюджет — голосувати не буду», — додав він.

 

Як повідомляло Читомо, 25 березня стало відомо, що Міністерство фінансів планує позбавити фінансування Український інститут книги (150 млн грн), Український культурний фонд (500 млн грн), а також Держкіно (750 млн грн) та туризм (240 млн грн).

 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики закликав Мінфін утриматися від ухвалення рішень до проведення консультацій.

Культурні інституції виступили з відкритим листом до уряду з проханням зберегти фінансування їхніх проєктів.

 

Пізніше представники всіх депутатських фракцій і груп Верховної Ради розкритикували запропоновані Кабінетом Міністрів зміни до Бюджетного кодексу, державного бюджету і створення стабілізаційного фонду, які передбачають також і радикальне скорочення видатків на культурну сферу.

 

Читайте також звернення очільників українських культурних інституцій із закликом підтримати їхню заяву до уряду щодо скорочення фінансування.