Швидка екскурсія: Поділ за одну годину

Якщо ви хочете побачити Київ, а часу на екскурсії занадто мало — прямуйте на Поділ. Тут є все: від історичних будівель до сучасних бізнес-центрів, від ресторанів та готелів класу «Люкс» до маленьких затишних кав’ярень. Але як і кожне місто, він має темну сторону — незаконні забудови та рекламні вивіски, покинуті будівлі та проблеми з інфраструктурою. За це кияни його люблять, адже такий суперечливий і не ідеальний, кожному він у чомусь нагадує себе. Ми обрали п’ять місць, які розкриють для вас Поділ і Київ.

 

ПОШТОВА ПЛОЩА І ПІДЗЕМНЕ МІСТО

Найновіша історія Києва, його перетворення, протистояння між хранителями автентики, історії та інвесторами, представниками бізнесу, не може бути повною без Поштової Площі. Саме тут, за свідченнями археологів та істориків-києвознавців, відбулося хрещення Русі.

Під час побудови метро у XX століття будівельних робіт тут знайшли середньовічне підземне місто.
Довгий час чиновники не могли вирішити долю історичної пам’ятки: зберегти її та створити музей чи збудувати торговий центр. Завдяки численним акціям активістів, у червні 2018 року міська рада ухвалила рішення про створення музею. Поки місце закрите для відвідувань, але зверху на Поштовій площі вирує життя і відкриваються чудові краєвиди на Київ.

 

БІЗНЕСОВИЙ І КРЕАТИВНИЙ ПОДІЛ

Центр концентрації офісів і креативних просторів Подолу можна знайти у Воздвиженському мікрорайоні, який місцеві називають Воздвиженка. Тут зосереджені дизайнерські школи, офіси IT-компаній, коворкінги та хаби, фешенебельні ресторани та хіпстерські кафе в будівлях у стилі київського модерну та бароко.
А біля Контрактової площі займає цілий квартал подільський бізнес-центр «Іллінський». Архітектура 6-ти поверхової будівлі поєднала елементи класики і сучасного постмодернізму.

Поруч з бізнес-центром знаходяться історичні будівлі, банки, магазини, кафе, дві станції метро і важливі автотранспортні магістралі столиці.

БЦ «Іллінський». Фото: Мар’яна Капранова

 

ЖИТНІЙ РИНОК

Центр економічного життя Древньої Русі, що колись був торжищем, наближеним до порту, місцем щорічних ярмарків, і з тих часів до сьогодні залишається торговельним центром Старого Подолу. Ринок змінювався разом із містом і сьогодні тут теж вирує життя: торговці фруктів і овочів закликають скуштувати свої товари, у м’ясних відділах хваляться свіжою бараниною чи телятиною. Напевне, у кожного міста є свій «must visit» ринок і Житній входить до їх числа.

Жінка продає овочі. Фото: Мар’яна Капранова

 

НА КАВУ В LIVING ROOM

Старе піаніно, потерта драбина, брудні вікна й інструменти на стінах.

Living Room помітно відрізняється від помпезних хіпстерських кав’ярень з неоновими підсвітками та дорогими інтер’єрами, адже інтер’єр цього закладу збирали частинами з «усіх куточків інтернету».
Знову гра контрастів Подолу: відрізняється від усього навколо, але саме тому ідеально вписується в це місце.

Хоч в кав’ярні мало місця, тут примудряються влаштовувати концерти і моновистави. Здається, що це саме те місце, де просто зобов’язана збиратися богемна «тусовка».

Кав’ярня Living Room на вул. Спаська, 4. Фото: Мар’яна Капранова

«Сюди треба приходити вночі з друзями, брати вино і гітари (пропонує заклад), грати і співати. Треба приходити сюди вдень одному, брати Чіабата з пивом і писати всяке. Загалом, сюди треба приходити», – ділиться враженнями один з відвідувачів.

 

БІБЛІОТЕКА ІНСТИТУТУ ГЕТЕ В КИЄВІ

Якщо ви у пошуках місця для навчання, спілкування та нових вражень, ви можете відвідати культурний центр Goethe-Institut. Інститут діє в Україні з 1993 року та знайомить українців з німецькою культурою та мовою, сприяє німецько-українській співпраці. За 25 років тут відбулося безліч україно-німецьких культурних та освітніх подій: тренінги, майстер-класи, семінари, кінофестивалі, уроки німецької мови.

Це місце, де можна ознайомитися з німецькою культурою. Наприклад, у бібліотеці новачки можуть почати з творів німецьких діячів українською та російською мовою, а більш просунуті – читати оригінали Мартіна Гайдеггера чи Франца Кафки. Ви можете взяти з собою своїх дітей чи молодших братів та сестер, не хвилюючись, що їм буде нудно чи не цікаво: у дитячій кімнаті для них знайдуться книги, настільні ігри чи розмальовки.

Якщо ви не знаєте з чого почати, співробітники завжди дадуть слушні поради, як найефективніше використати ресурси бібліотеки.