закон про мову

«Слуга народу» Бужанський хоче скасування мовного закону

11.12.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Одіозний депутат від «Слуги народу» Максим Бужанський вніс у Верховну Раду законопроєкт про скасування закону про мову. Про це він написав на своїй Facebook-сторінці.

 

Нардеп просить визнати закон про державну мову таким, що втратив чинність.

 

«Скасувати закон про мову, якщо комусь так зрозуміліше», – додав він.

 

Проєкт закону на сайті Верховної Ради поки що відсутній.

 

На допис Бужанського відреагував його колега по фракції, голова комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він зазначив, що не кожен законопроєкт, зареєстрований депутатом від «Слуги народу», є позицією фракції, і повинен розглядатися відповідним комітетом, у цьому випадку  з питань гуманітарної та інформаційної політики.

 

Також Ткаченко додав, що офіційні висновки Венеційської комісії щодо закону про мову будуть розглядатися разом з Міністром культури, молоді та спорту та Уповноваженою із захисту державної мови і запевнив, що це питання буде перебувати виключно в юридичній площині.

 

Нагадаємо, що Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Верховна Рада ухвалила 25 квітня 2019 року.

 

Закон визначає, що єдиною державною (офіційною) мовою в Україні залишається українська, яка має обов’язково використовуватись органами державної влади і публічних сфер на всій території держави.

 

Публічне приниження чи зневажання української мови може стати підставою для притягнення до юридичної відповідальності. Передбачається покарання і за навмисне спотворення української мови в офіційних документах і текстах, а також за створення перешкод та обмежень у її застосуванні. закон зобовязує посадовців володіти державною мовою та використовувати її при виконанні службових обов’язків.

 

Державна мова має використовуватися в освітній сфері та трудових відносинах, у сфері медицини,обслуговуванні, у публічних заходах, рекламі тощо.

 

Також у тексті закону зазначається, що його дія не поширюється на сферу приватного спілкування та здійснення релігійних обрядів.

 

Ознайомитися із повним текстом закону можна на офіційному сайті Верховної Ради.

 

Раніше ми повідомляли, що відомі українські мовознавці та громадські діячі закликали не допустити проведення лекцій у вишах російською.