журналісти

Сущенка та Семену висунули на премію ЮНЕСКО

08.02.2019
Семена і Сущенко

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Кандидатури незаконно засуджених в РФ та Криму українських журналістів Романа Сущенка та Миколи Семени висунули на премію ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано. Про це повідомляє Укрінформ.

 

Висунення здійснили Міністерство інформаційної політики та Міністерство закордонних справ, розповіла перша заступниця міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

 

Вона зазначила, що кожна країна може подати не більше трьох кандидатів на цю премію, а для України нині є надзвичайно важливим, аби Сущенко та Семена були відзначені цієї нагородою.

 

«Ми не знаємо, чи вони отримають цю нагороду, але навіть номінації цих журналістів – це така ознака нашої підтримки цих людей, які сьогодні перебувають у неволі», – підкреслила представниця МІП.

 

Нагадаємо, що українського журналіста Романа Сущенка затримали 30 вересня 2016 року в Москві, куди він прибув з приватною поїздкою. Йому пред’явили звинувачення у шпигунстві і заявили, що він є співробітником Головного управління розвідки Міноборони України. В українському міністерстві це спростували.

 

Московський міський суд 4 червня 2018 року засудив Сущенка до 12 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Журналіст перебуває у колонії в Кіровській області РФ.

 

22 вересня 2017 року Залізничний районний суд Сімферополя оголосив вирок українському журналістові Миколі Семені. Тоді журналісту призначили покарання у вигляді двох з половиною років умовно з випробувальним терміном у три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Згодом суд зменшив строк заборони займатися публічною діяльністю з трьох років до двох.

 

Всесвітня премія ЮНЕСКО/Гільєрмо Кано за внесок у справу свободи преси була заснована ЮНЕСКО 1997 року в пам’ять про загиблого колумбійського журналіста Гільєрмо Кано. Її присуджують за сприяння свободі преси, особливо, якщо ця діяльність пов’язана з ризиком.

 

Журі премії складається із 14 осіб: 12-ох призначає генеральний директор ЮНЕСКО, двоє є представниками Фонду імені Гільєрмо Кано. Кандидатів подають генеральному директорові ЮНЕСКО до 31 жовтня поточного року.

 

Лауреат премії отримує 25 тис. доларів та сувенір. Церемонія вручення відбувається 3 травня в межах проведення заходів Всесвітнього дня свободи друку.

 

Раніше ми повідомляли, що українському режисерові та письменникові Олегу Сенцову присудили премію «За свободу думки» імені Андрія Сахарова та премію Платформи європейської пам’яті та сумління

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект