Тренери проекту

9 – 11 листопада п’ятеро міжнародних медіатренерів розповідали учасникам марафону де шукати необхідну інформацію, чому креативна ідея здатна перевернути світ та як варто писати для онлайн-ЗМІ. Крім того – чимало лайфхаків для створення фотографій, відео за допомогою смартфону, ігор зі світлом, звуком, монтажем, SMM, цифрового сторітелінґу, блогінґу та лайф-стрімінґу.

Усі медіатренери – успішні журналісти та медіаексперти зі світовим досвідом: Ульріке Бутмалу (журналістка і тренер з медіа), Євгеній Дубнов (тренер з відео, мобільного створення репортажів та відеомонтажу), Романія Горбач (тренерка з журналістського письма, медійної етики, досліджень критики тексту, дописів в інтернет, онлайн-публікацій), Маркус-Андреас Мор (тренер з фотографії, обробки зображень, дизайну, компонування) та Мар’яна Вербовська (тренерка з MMS, SSM, онлайнових публікацій, маркетингу НДО, мультимедійного сторітелінґу).

 

Ульріке Бутмалу

Журналістка і тренер з медіа. В центрі її уваги – Східна Європа, Південний Кавказ та Центральна Азія. Як журналіст, вона пише для різних газет, онлайн-порталів та радіостанцій у Німеччині та, крім того, працює для IDEM (Інститут демократії, медіа та культурного обміну), де вона пропонує воркшопи з питань медіа грамотності, написання матеріалів щодо конфліктних питань, журналістики баз даних, економічних питань, проблем меншини та соціальної сфери, та проводить семінари з теорії та практики якісної журналістики, політичного спілкування та зв’язків з громадськістю для неурядових організацій. Вона працювала п’ять років у Москві, Санкт-Петербурзі та Сибіру як редактор німецькомовних газет, а також сприяла розробці їх присутності Інтернеті.

Вона вивчала журналістику, етнологію, економіку, політику та право в університетах Німеччини, Південної Африки та Болгарії. Написала свою докторську дисертацію про повідомлення російських газет щодо меншин у військових ситуаціях. Бувши науковим співробітником Інституту журналістики та комунікації в Берліні Freie Universität, вона керувала програмами подальшого навчання для журналістів з Росії, країн СНД, США та Європи та розробила курс магістерської програми німецько-російської журналістики в Московському державному університеті.

 

Євгеній Дубнов

Тренер з відео, мобільного створення репортажів та відеомонтажу із Бонна (Німеччина). Працює у сфері відео та створення відеопродукції, на чому він спеціалізувався під час навчання в вищій школі в Дортмунді.

З камерою та за монтажним столом працював в тому числі для Deutsche Welle, den WDR, das ZDF та die Rheinklang Tonstudios GmbH. Крім того, він залучений в різноманітних відеопроектах. Він створює документальні фільми, рекламні ролики, репортажі та відео для інтернету. Подорожує заради своїх проектів країнами ЄС, був в Україні, Ізраелі та Замбії. За останні роки багато разів був тренером журналістів та операторів з Німеччини, Грузії та України. В центрі уваги під час навчання – підготовка та створення успішного відео, особливості створення мобільного репортажу та передача Tricks при зйомці мобільними пристроями.

Він навчає драматургії та постпродакшну, технічним навичкам експорту та онлайн викладення відеоматеріалів.

 

Романія Горбач

Тренерка з журналістської майстерності, медійної етики, досліджень критики тексту, дописів в інтернет, онлайн-публікацій з Києва (Україна). Дипломована журналістка, працювала для різноманітних онлайн-видань, таких як «Gazeta.ua» медійного холдингу New Information, де вона також проводила розслідування та публікувалась в журналі «Країна» та в газеті «Газета по-українськи». Для «Evolution Media Holding» вела портал новин «Київ». Має досвід у сфері створення новин для телебачення та радіо через свою діяльність редакторки культурного відділку українського громадсько-правового радіоканалу.

Зараз працює як фрілансер, зокрема для газети «Деловая столица», де висвітлює суспільно-політичні теми. Вона також є прес-секретаркою представника України у Венеціанській комісії (Європейська комісія за Демократію через закон) у 2013-2017 р. У сфері її відповідальності – демонструвати правові зміни та тенденції, які відповідають стандартам європейського конституційного права, зокрема через публікації в Інтернет-ЗМІ українській та європейської громадськості. В центрі уваги її тренінгу – написання високоякісних журналістських текстів, онлайн-репортажів та інтерв’ю.

Вона спеціалізується на питаннях міжнародної політики, інтеграції та питань біженців. Була співорганізатором декількох медіасемінарів, зокрема серії тренінгів для журналістської мережі n-ost з Берліна, в якій навчала молодих активістів НУО та внутрішньо переміщених осіб із Східної України та Криму медіазнань, аби дати їм голос в українському суспільстві. Як редактор та розробник макету відповідала при цьому за створення медійного продукту – гfзети для переселенців.

 

Маркус-Андреас Мор

Тренер з фотографії, обробки зображень, дизайну, компонування з Галле (Німеччина). Дипломований дизайнер, фотограф та фаховий медіа-педагог.

Він викладає медіа-освіту в Німеччині та реалізував медіа-проекти в Goethe-Institut у Дрездені, Бонні, Санкт-Петербурзі та Бухаресті, а також у Німецько-Казахському університеті в Алмати. У 2006 році він був залучений до Першого центральноазійського медіа семінару – проекту співпраці IFA та Deutschen Allgemeinen Zeitung для просування німецької мови та культури в Центральній Азії.

Його фотографії кілька разів виставлялися в парламенті землі Саксонія-Ангальт. Він був номінований на Арт-премію Фонду мистецтва та культури Stadtsparkasse Magdeburg.

У 2017/2018 розробив як куратор за дорученням Професійної асоціації візуальних митців інтерактивну медіа-виставку «Мистецтво. Таємниця. Погляд». В даний час він супроводжує пересувну виставку «Разом за демократію та різноманітність», яку він допомагав створювати, Товариства за демократію в м.Галле «HALLIANZ за різноманітність».

Він регулярно проводить медійні семінари для волонтерів Федеральної спілки добровольців (BFD) питань біженців. Протягом останніх трьох років він ініціював та проводив медіа-семінари для соціально незахищених дітей та підлітків від імені Німецького Червоного Хреста.

У квітні перебував у Москві на запрошення Інституту міжнародних відносин IFA як керівник воркшопу в рамках фото-медіа проекту для співробітників німецько-російських редакцій у Східній Європі.

 

Мар’яна Вербовська

Тренерка маркетингу НДО, мультимедійного сторітелінгу зі Львова (Україна) Мар’яна Вербовська одна з небагатьох журналісток в Україні, які пишуть про екологію. Вона вивчала журналістику і має багаторічний журналістський досвід в традиційних та онлайн-ЗМІ. У 2017 році за свої мультимедійні публікації була відзначена першою премією медіа-конкурсу «Публікації для змін. Україна на шляху до сталого розвитку» Організації Об’єднаних Націй в Україні, в якому взяли участь понад 100 журналістів з усієї України. У 2018 році вона виграла найважливіший український медіа-конкурс «Честь професії» за чудовий роз‘яснювальний коментар про глобальне потепління, яке вважається дуже складним явищем для пояснення і, таким чином, мало висвітлюється в засобах масової інформації та, відповідно, в українському суспільстві. Вона перемогла також на конкурсі «Правоохорона та управління в лісовому секторі України» 2017 року та на конкурсі «Глобальна зміна клімату» Фонду ім. Генріха Бьолля за найкращий текст у 2015 році.

В даний час вона працює для «Zaxid.net», регіонального онлайн-видання на Західній Україні, а також дописує до інтернет-редакцій «Української правди. Життя», «polukr.net» та газети «День», журналу «Країна», а також для онлайн-платформ організацій povaha.org.ua. Як тренерка вона має досвід роботи з українськими та міжнародними учасниками, зокрема на тренінгах в Молдові та Україні для співробітників НДО щодо спілкування з медіа та маркетингом соціальних мереж (SMM), інтернет-маркетингу та інструментів соціальних медіа. Вона була тренером у багаторічному німецько-українському медіа-проекті для активістів з Донбасу та Криму, який фінансувався коштом Міністерства закордонних справ Німеччини у контексті Східного партнерства, результатом якого став випуск газети «Ми Є».

Вона має досвід спілкування з різними НДО, пов’язаними з правами людини, охороною навколишнього середовища та правами меншин. Як керівник медіа-проекту «Адаптація до кліматичних змін в Україні» для Національного екологічного центру України, вона була відповідальною за випуск п’яти відеороликів, декількох тематичних досліджень, інформаційних матеріалів та брошур, а також цифрових історій (Longreads).