Календар подій

15/01

Триває конкурс оповідань та есеїв «Подвійні 20-ті» від журналу «Стос»

Україна

00:00

Триває конкурс оповідань та есеїв «Подвійні 20-ті» від журналу «Стос»

Конкурс оповідань та есеїв «Подвійні 20-ті» від журналу «Стос» присвячений творчості тих, хто у 20-ті рр. ХХ століття створював високохудожню коротку прозу.

Йдеться не лише про «Розстріляне відродження», але й, наприклад, про американського класика Френсіса Скотта Фіцджеральда, котрий 1920 року видав першу збірку оповідань, або Гемінґвея, котрий свою першу збірку оповідань видав 1925 року, або ж англійського письменника Сомерсета Моема (не забуваймо, що й Лавкрафт писав у 20-х рр.).

 

Тематика конкурсу — майбутні 20-ті рр. ХХІ століття. Куди ми рухаємося? Якими уявляємо свої найближчі 10 років? Що відчуваємо, коли думаємо про них? Наскільки ми відрізняємося від тих, хто писав сто років тому? Чому нині стандарти найчастіше подвійні (недарма ж назва конкурсу «Подвійні 20-ті») і чи може це змінитися в майбутньому?. Конкурс — спроба зобразити епоху, яка невмолимо вривається в наше життя. Оповідання приймаються як реалістичні, так і фантастичні — головне, щоби дія відбувалася в Україні, у 20-х рр. ХХІ століття. Ще одна умова, особливо для есеїв — неодмінно має бути порівняння з 20-ми рр. ХХ століття. Тобто повинні бути «Подвійні 20-ті».

 

Прийом творів на конкурс здійснюється з 15 грудня 2019 року до 15 січня 2020 року. Публікація прийнятих конкурсних творів на сайті «Стос» (лонг-ліст) відбуватиметься з 10 лютого 2020 року по 3 березня 2020 року, а 16 березня 2020 року оголошується шорт-ліст. Оголошення переможця — 26 березня 2020 року.

 

Усі конкурсні твори, що увійдуть у лонг-ліст, публікуватимуться в новій категорії «Конкурс 2019» на сайті.

 

Нагорода — переможець отримує 800 грн. За 2 місце — 500 грн. За 3 місце — 300 грн. Крім того, у рамках конкурсу заснована спецвідзнака від Літмайданчика, у розмірі 800 грн. Якщо велика кількість конкурсних творів буде високохудожньою та добре написаною короткою прозою, кращі оповідання будуть запропоновані видавництвам.

Вимоги до конкурсних оповідань та есеїв:

  • обсяг — від 5 000 знаків із пробілами до 40 000 знаків із пробілами, кегль 12 (Times New Roman), інтервал — 1,5;.doc,.docx;
  • відступи абзаців мають формуватися за допомогою віконця «Абзац» — «Перший рядок» у документі Ворд, а не за допомогою клавіші «Tab»;
  • діалоги персонажів та весь текст у творі мають бути з ТИРЕ «—», а не з маркером для списку;
  • перед назвою оповідання в документі «Ворд» надавайте коротку біографію (5–10 речень) і контактні дані (e-mail і телефонний номер), ця інформація не буде публікуватися на сайті, але може знадобитися для зв’язку з авторами.
  • Твори мають бути неопублікованими раніше;
  • мова оповідань — українська.

 

Надсилати твори для конкурсу необхідно на: stoslitmag@gmail.com із позначкою в темі листа «Конкурс». Від одного автора приймається до двох конкурсних оповідань, або есеїв, або ж одне оповідання та один есей.

 

Журі — редакція інтернет-журналу «Стос», а також:

  • Сашко Завара — письменник, рецензент, автор романів «IQ = FAQ (Іcторія Хворого розуму)», «Ката-моргана (Апокаліпсис уже завтра)», «Песиголовець», «Гелтер Скелтер»;
  • Вікторія Михайлова — директорка ГО «Агенція культурного розвитку», організаторка конкурсів детективної й контркультурної малої прози («Це ж елементарно, сер», «Різдвяний детектив» та ін.).

Журнал «Стос» не приймає неякісні, незавершені твори, а також твори з великою кількістю помилок у тексті.

 

Деталі на сайті журналу

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект