карантин

Триває опитування бізнесу у сфері культури для розробки антикризових заходів

25.04.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури та інформаційної політики України здійснює опитування представників бізнесу у сфері культури, креативних індустрій та туризму. Результати будуть враховані під час розроки пакету антикризових заходів з підтримки економіки та бізнесу.

 

Зокрема, Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики Верховної Ради спільно з Міністерством культури та інформаційної політики розробляють пакет підтримки, спрямований на збереження робочих місць, відновлення оборотного капіталу (грошових коштів для операційної діяльності), основних напрямів діяльності, збереження конкурентоспроможності українського бізнесу в сфері культури, креативних індустрій та туризму.

 

«На жаль, через обмеження в часі збору офіційної статистичної інформації, існує ризик того, що підтримка буде надана запізно або спрямована не на актуальні потреби бізнесу. Саме тому було розроблено цю анкету, яка дозволить визначити основні напрями та форми підтримки бізнесу, що несе збитки у зв’язку із запровадженням на території України карантинно-обмежувальних заходів з метою попередження поширення захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», – пояснюють у МКІП.

 

Збір інформації здійснює Директорат стратегічного планування та європейської інтеграції Міністерства культури та інформаційної політики України на умовах повної анонімності, без передачі інформації третім сторонам або використання в інших цілях.

 

«Отримані агреговані дані дозволять краще оцінити масштаб та основні напрями збитків (ураження) суб’єктів господарювання з урахуванням їх розміру, виду діяльності, структури, кількості персоналу, форми надання послуг», – зазначають у міністерстві.

 

Організатори опитування звертають увагу, що тривалість заповнення анкети залежатиме від швидкості доступу до необхідної управлінської та фінансової інформації. При цьому важливо, щоб дані були достовірними, а наміри щодо планів – об’єктивними. Це дозволить зафіксувати реальну потребу бізнесу, виражену в кількісних показниках (робочих місцях, обсязі втраченого доходу, кількості потенційно-уражених контрагентах-партнерах, формах та обсязі державної підтримки).

 

Опитування триває до 30 квітня 2020 року включно. Заповнити анкету можна за посиланням.

 

Нагадаємо, що опитування 60 найбільших українських видавництв показало, що середня сума їхніх прямих збитків, зазнаних ними упродовж дії карантину за період з 12 березня до 20 квітня, сягає майже 1 млн грн на кожне видавництво.