Календар подій

Література в дії

24.02

Київ

19:00 Goethe-Institut Ukraine, вул. Волоська, 12/4

У Києві відбудеться V-й Конгрес «Література в Дії»

V-й Конгрес «Література в Дії» відбудеться в Києві 23-24 лютого 2019 року. До участі у Конгресі запрошуються представники літературного сектору, у першу чергу — очільники та менеджери літературних проектів, організацій, фестивалів, ініціатив, бібліотек, видавництв.

 

В рамках Конгресу будуть презентовані візія діяльності і плани на 2019 рік Український інститут книги та програмні плани в літературному секторі новоствореного Ukrainian Institute – Український інститут. Також поговоримо про те, яким має бути літературний проект, щоб він був цікавий на експорт.

 

Разом з Manageable – агенція з опису та оптимізації бізнес процесів вивчатимемо особливості налагодження процесів на всіх рівнях діяльності організації: від створення взаємозв’язку між стратегією та операційною діяльністю до побудови ефективної системи процесів.

 

Неймовірні Practicum прокачають навички учасників з формування комунікаційної стратегії культурних проектів. А Асоціація Design4Ukraine розкаже про формування бренду, айдентики і особливості візуальної комунікації культурних/літературних організацій та ініціатив.

 

Також у програмі Конгресу аналітичний воркшоп «Література в графіку», під час якого ви зможете виявити больові точки вашого заходу чи проекту, розробити інноваційні рішення для оптимізації програми та визначити, якою має бути плата за вхід на літературні події.

 

Говоритимемо також про досвіди, факапи і переможеньки в процесі подання на українські грантові програми, про договірні відносини з видавництвами, про преміальний процес в Україні, а також про нові виклики, інституалізацію і масштабування культурних проектів.

 

Організаційний внесок становить: 200 грн (оплата – на місці. Зібрані кошти буде спрямовано на покриття організаційних витрат події: кава-брейки, поліграфію, робочі матеріали, гонорари, проїзд і поселення спікерів). NB: Проект не є комерційним і реалізується спільнотою для спільноти. Витрати покриваються «спільнокоштом».

 

Дати проведення: 23-24 лютого 2019 року (сб-нд). Локація: Goethe-Institut в Україні, вул. Волоська, 12/4 (4 пов.).

 

 

Контактна адреса для питань та пропозицій: info@litcentr.in.ua.

 

Програма П’ятого Конгресу «Література в Дії»

23 лютого, субота

09:00 Реєстрація учасників.

 

10:00 Український інститут книги: візія діяльності, плани, завдання на 2019 рік.
Спікерка: Вікторія Кузьмик, керівниця відділу комунікацій Українського Інституту Книги.

 

11:00 Український інститут: програмні плани в літературному секторі на 2019-2020 рр.
Спікерка: Ірина Прокоф’єва, керівниця програмного відділу Українського інституту.

 

12:00 «Вийти зі своєї бульбашки. Як читати дослідження Ukrainian Reading and Publishing Data 2018 та дослідження інших країн». Спікерки: Ірина Батуревич, Оксана Хмельовська. Організаторки опитування, засновниці проекту «Читомо».

 

13:00 Перерва на обід.

 

14:00 «Секрети досконалої презентації».
Спікер: Ярослав Белінський, дизайнер-активіст, експерт з візуальних комунікацій та брендингу. Засновник асоціації Design for Ukraine.

 

15:00 «На що здатні комунікації в культурному секторі?».
Спікерка: Анжела Хачатурова, членкиня команди спеціалістів Practicum.

 

16:00 «Від проекту до інституції: Інституціоналізація, масштабування діяльності, виклики сучасності».
Спікерка: Ірина Соловей, президентка та стратег громадської організації «Ґараж Ґенґ», співзасновниця платформи соціальних інновацій «Велика Ідея».

 

18:00 — 19:30 Публічна дискусія «Преміальний процес в Україні: як вийти з формату «закрита вечірка для літераторів»? Учасники: Богдана Брилинська, Віктор Коврей, Костянтин Родик, Тетяна Стус, Ірина Троскот. Модераторка: Ганна Улюра.

 

24 лютого, неділя

 

09:00 Ранкова кава з Гете: Бібліотечний спід-дейтінг та обмін досвідом для жайворонків.

 

10:00 «Грантові історії»: досвіди і страхи, факапи і переможеньки.  Спікерка: Тетяна Родіонова, засновниця літературно-перекладацького фестивалю «TRANSLATORIUM»

 

11:00 — 13:00 Аналітичний воршкоп «Література в графіку». Спікери: Богдана Брилинська, Павло Коряга, Олеся Семашко, Анна Хрякова, Оксана Дарморіз. Представники і представниці Офісу «Львів – Місто літератури UNESCO» та Міського палацу культури ім. Гната Хоткевича.

 

  • Презентація проведених опитувань і методології.
  • Робота в групах за результатами опитувань. Опрацювання ключових питань, як от: що давати на ЗМІ, що варто і ні
  • враховувати при підготовці і плануванні нових заходів тощо.
  • Презентація роботи груп.

 

13:00 Перерва на обід

 

14:00 «Художній переклад і договірні відносини: замовлення, ліцензія, роялті». Презентація та обговорення зразків договорів. Спікерки: Неля Ваховська, перекладачка, членкиня Ініціативної групи «Перекладачі в Дії»; Валентина Троцька, завідувачка сектору суміжних прав НДІ інтелектуальної власності.

 

15:00 — 19:00 Аналітичний воркшоп «Опис бізнес-процесів: як це працює і з чого почати» від Аґенції з опису та оптимізації бізнес процесів Manageable. Спікерка: Наталія Заверуха, експертка з бізнес-процесів, керівниця Аґенції Manageable.

 

  • Що таке бізнес-процеси і для чого їх описувати.
  • Як почати опис і описати процеси так, щоб їх виконували всі учасники команди.
  • Основні та обслуговуючі процеси як їх ідентифікувати і зрозуміти.
  • Робота в командах: Ділова гра.
  • Оптимізація процесів організації.

Реєстрація на Конгрес почнеться 23 лютого (субота) о 09:00.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект