Календар подій

12/02

У Львові відбудеться презентація книги «Obertyn, Обертин, אָבערטין»

Київ

18:30

У Львові відбудеться презентація книги «Obertyn, Обертин, אָבערטין»

12 лютого (вівторок) о 18.30 відбудеться презентація книги «Obertyn, Обертин, אָבערטין – opowieści o życiu miasteczka/oповіді про життя містечка».

 

 

Ця двомовна польсько-українська публікація, є результатом міжнародного наукового проекту присвяченого одному з містечок колишнього станіславського воєводства – Обертину. На підставі усних і записаних свідчень показано пам’ять поляків, українців і євреїв про спільне життя в південно-східних воєводствах Другої Речі Посполитої, а також обставини залишення на тривалий час рідної домівки і розставання в роки Другої світової війни та після її закінчення.

 

 

Оповіді мешканців переплітаються, творячи спільний наратив про життя в малому містечку на Покутті від близько 1918 р. до кінця 50-х рр. ХХ ст. Публікація є початком дискусії в Польщі та Україні про складні, контроверсійні і травматичні питання, що сьогодні впливають на польсько-українсько-єврейські стосунки. Книга є монографією про конкретне галицьке містечко, проте її центральним сюжетом є мешканці та їхній досвід, місто, натомість є вступом до початку оповіді про життя і вплив тоталітаризмів ХХ ст. на долю пересічної людини.

 

 

Участь в презентації візьмуть: Пйотр Зубовський (Центр історії Заєздня / Вроцлавський університет), Сергій Гладишук (Університет ім. Лесі Українки в Луцьку).

 

 

Модеруватиме Олег Павлишин (Львівський національний університет імені Івана Франка).

 

 

Мова події: польська і українська (з синхронним перекладом)

 

 

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект