Антон Мартинов

У Мінкульті декларують курс на власний національний книжковий ринок

12.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Координатор напрямку «Книги та видавнича індустрія» новоствореного Міністерства культури, молоді та спорту Антон Мартинов орієнтується на побудову власного національного книжкового ринку. Про це він заявив в інтерв’ю «Українській правді».

 

Експерт вважає, що держава не повинна втручатися у книговидання. Таку позицію він пояснює тим, що державний апарат не настільки гнучкий і оперативний, як бізнес.

 

«Поки держава змінить механізми і за рік-два перелаштується, тренди уже зміняться. Ринок інертний, і те, що ви зараз бачите як результат, було закладено 2 роки тому в підготовці. Тому я не прибічник чіпати ринок. Хай він фіксує тренди, а держава не заважатиме йому розвиватися відповідно до них», – вважає Мартинов.

 

Водночас у його планах – побудова власного національного книжкового ринку.

 

«Щоб ми не працювали на інші країни, а потім закуповували в них книжки і додана вартість залишалася там», – пояснив консультант Мінкульту.

 

Він переконаний, що Україна має можливість побудувати цей ринок. Хоча, за припущеннями Мартинова, цей ринок, швидше за все, буде невеликим.

 

«Він не зрівняється за обсягами з Францією чи Британією. Може, ми до Польщі ще будемо тягнутися десяток років за рівнем монетизації, але в нас є шанс, який ми маємо використати», – наголосив він.

 

Координатор напрямку «Книги та видавнича індустрія» міністерства навів також приклад латвійців, литовців, естонців, фінів, які, маючи маленьку читацьку спільноту і невелику кількість населення, створили власний видавничий ринок.

 

«Це надзвичайно складне, але посильне завдання і для нас», – переконаний Мартинов.

 

Водночас він вказав на проблему нестачі фахівців, які можуть це реалізувати. За його спостереженнями, це – загальносвітова проблема через втрату привабливості книговидавничої галузі. Відтак завданням влади є повернення цієї привабливості і залучення спеціалістів, які не тільки хочуть, але й можуть побудувати національний ринок.

 

«Найперше треба їм не заважати і зрозуміти, як ми можемо їх мотивувати, як цим паросткам, попри весь скепсис навколо, дати можливість зрости», – наголосив експерт.

 

Раніше ми повідомляли, що очільник новоствореного Міністерства культури, молоді та спорту Володимир Бородянський позитивно охарактеризував діяльність Українського інституту книги.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект