Гарвард

У США заснували премію Омеляна Пріцака з українських студій

29.12.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український дослідний інститут Гарвардського університету заснував книжкову премію Омеляна Пріцака з українських студій. Про це повідомляє сайт інституту.

 

Премію заснували з ініціативи Асоціації славістичних, східноєвропейських та євразійських студій, а її фінансування візьме на себе Український дослідний інститут. Панується, що нагородження лауреатів відбуватиметься на щорічних зборах асоціації.

 

У наступному році премією відзначать книжки, які були видані у 2018-му. Наразі ще не відомий порядок та терміни, за якими організатори здійснюватимуть нагородження та відбір претендентів, але усі подробиці вже незабаром з’являться на сайті інституту.

 

Омеля́н Пріца́к — американський і український історик, сходознавець, мовознавець. Випускник історичного факультету Львівського університету, учень сходознавця Агатангела Кримського. Навчався у Берлінському (1943—1945) та Геттінгенському університетах (1946—1948). Доктор філософії (1948). Професор Геттінгенського (1951—1960) і Гарвардського університетів (1964—1989). Був іноземним членом НАН України, членом Наукового товариства імені Шевченка, Української вільної академії наук. Заснував був директором Українського інституту Гарвардського університету (1973—1989), Інституту сходознавства імені А. Кримського НАНУ (1991—1996). Один зі співзасновників Міжнародної асоціації україністів, редактор багатьох наукових часописів.

 

Раніше повідомлялося, що відомий цьогорічний лауреат премії імені Шевельова

 

Книжка Енн Еплбаум «Червоний голод: війна Сталіна проти України» потрапила до короткого списку престижної канадської премії Cundill History Prize.

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект