Український культурний фонд

УКФ приєднався до міжнародної мережі On the Move

05.02.2020

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Український культурний фонд став членом міжнародної інформаційної мережі культурної мобільності On the Move. Про це повідомляється на сайті фонду.

 

Як розповіла в ексклюзивному коментарі Читомо виконавча директорка УКФ Юлія Федів, онлайн-заявку на членство установа подала минулого року. Заявку розглядала Рада мережі на плановому засіданні. Після цього до УКФ надійшло офіційне повідомлення про прийняття до мережі, після чого на сайті On the Move з’явилася інформація про фонд. Весь процес зайняв близько трьох місяців.

 

За її словами, членство в мережі мало би сприяти інституційному зростанню УКФ, зокрема, професіоналізації співробітників, експертів та креативної спільноти в цілому, дозволити вдосконалити та підсилити конкурсні програми, фонду допомогти знайти партнерів для реалізації міжнародних проектів.

 

«У подальшій перспективі ми зможемо промотувати українські культурні проекти за кордоном, отримаємо доступ до інших грантових можливостей, які сприятимуть інтернаціоналізації нашої культури», — пояснила Федів.

 

До мережі On the Move, зокрема, входять European Cultural Association, International Federation of Actors, Theater Without Borders та інші впливові культурні інституції.

 

Найближчим часом УКФ планує співпрацю з European Cultural Foundation (надає гранти, зокрема, на розвиток мереж культурних менеджерів у Європі), International Network for the Contemporary Performing Arts (підтримує перформативне мистецтво, його дослідження, професійні обміни), Res Artis (координує роботу міжнародних арт-резиденцій, розвиває їхню сталість), Trans Europe Halles (один з найдивніших європейських нетворкерів, який об’єднує на своїх заходах представників понад 100 інших культурних інституцій та організацій).

 

Загалом до On the Move входять 50 організацій та інституцій з понад 20 країн Європи. Місія мережі полягає у заохоченні та сприянні транскордонної мобільності та співпраці задля формування активного та спільного європейського культурного простору.

 

Серед цілей мережі:

 

  • Організовувати, координувати та вдосконалювати інформаційну службу культурної мобільності, що є вільною, прозорою, точною та зручною для користувачів, що надходить від все більшої кількості джерел і досягає все більшої аудиторії.
  • Сприяти впровадженню концепції мобільності, яка поважає соціальні стандарти та охорону навколишнього середовища, а також сприяє культурному розмаїттю та міжкультурному діалогу.
  • Підвищити спроможність членів та партнерів OTM, розібратися з різними аспектами культурної мобільності, через тренінги, P2P сесії та зустрічі, де досвід кожного з членів може бути збагачений і застосований.

 

Нагадаємо, що минулого року Український культурний фонд увійшов до Міжнародної федерації мистецьких рад та культурних агенцій – International Federation of Arts Councils and Culture Agencies (IFACCA).

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект