Донбас

В донецьких книгарнях продають підручники з «українським Кримом»

03.10.2018

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

У книжковій крамниці в Донецьку можна знайти підручники з української історії та географії, де Крим на карті – частина України. Про це повідомляє «Радіо Свобода».

 

Крім цього, там продають підручники з точних наук, надруковані українською. Щоправда, їх завезли в Донецьк ще до війни.

 

За словами місцевого продавця, українські підручники користуються попитом у донеччан.

 

 

Також донеччани розповідають, що їхні діти раз на тиждень вчать у школі українську мову. Проте за «підручниками», розробленими у самопроголошеній «ДНР» і надрукованими в Донецьку.

 

Донецькі «підручники» з української мови на ринку не продають. Тільки «робочі зошити» до них. Вартість одного – 150 руб. – близько 70 грн.

 

 

«Українська мова – 4-й клас, українська мова – 3-й клас… Це донецьке видавництво друкує, єдине видавництво, яке робить саме «робочий зошит» з української мови», – розповів продавець донецького книжкового магазину.

 

Історію України в школах окупованої частини Донбасу не викладають. У Донецьку замість цього тепер новий «предмет» – «історія вітчизни», курс про історію Росії та донецького краю.

 

 

Україна не визнає «атестати», видані на окупованих територіях. Але після закінчення шкіл у так званих «ДНР» та «ЛНР» діти можуть вступити до українських вишів, закінчивши українську школу екстерном. Або за спрощеною процедурою – до навчальних закладів Донецької та Луганської областей чи до «вишів-переселенців». Для цього треба скласти іспит з української мови та історії України.

 

«Позаминулого року, наприклад, через Донбас до України вступило майже 900 осіб, а минулого року приблизно 1350 – саме за спрощеною процедурою, як ви розумієте, дітей з непідконтрольних територій вступає набагато більше», – розповіла представниця українського МОН.

 

За даними самопроголошених «ЛНР»-«ДНР», на непідконтрольних Україні територіях Донбасу в школах навчається понад 200 тис. дітей.

 

Читайте також: Слов’янська книжкова толока: голоси культурного фронту та Маріуполь, місто зі сталевим серцем: побудова паперових мостів.

 

Фото: radiosvoboda.org