Алексієвич

В Одесі зірвали запланований виступ Світлани Алексієвич

09.08.2018

Читомо

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

В Одесі 8 серпня в останній момент скасували виступ білоруської письменниці, нобелівської лауреатки Світлани Алексієвич. Про це повідомляється на Facebook-сторінці одеського «Зеленого театру».

 

Згідно з повідомленням, вчора о 16:00, за 4 години до виступу, Алексієвич була внесена в базу даних «Миротворець» за начебто «пропаганду, спрямовану на розпалювання міжнаціональної ворожнечі, і маніпулювання суспільно значущою інформацією» під час виступу у Брукліні 2016 року.

 

Приблизно о 18:30 письменницю вилучили зі списку «Миротворця», проте вона дала зрозуміти, що виступ у такій атмосфері буде для неї некомфортним.

 

За словами письменниці, погрози поступили організаторам зустрічі та їй особисто. Звинувачення Алексієвич назвала надуманими. Вона нагадала, що сама народилася в Україні, що її мама була українкою і зізналася, що завжди відчувала в собі українську кров. Письменниця висловила вдячність усім, хто хотів прийти на її виступ і запевнила, що для неї важлива кожна зустріч з Україною.

 

Зустріч із нобелівською лауреаткою мала пройти на зібрані кошти благодійників. Організаторам вдалося зібрати 102 тис. 27 грн із запланованих 160 тис. грн. Усі кошти пообіцяли повернути назад спонсорам.

 

Нагадаємо, що у Брукліні 2016 року Алексієвич заявила, що під час ІІ Світової війни «карателі, які працювали на території Білорусі, були всі з України». «Не тільки у Литві і Латвії нищили євреїв до того, як прийшли німці. Це було і в Україні», – сказала вона.

 

Читайте також: Свєтлана Алексієвич: Людське серце влаштоване складніше за телевізор

 

Чільне зображення: pen-centre.by

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект