вибори 2019

Вакарчук провів експеримент, відмовившись від голосних

06.07.2019
Вакарчук відмовився від голосних

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Впродовж першої половини дня 5 липня партія Святослава Вакарчука «Голос» перейшла на «правопис» без голосних. Про це повідомляється на офіційному сайті партії. Цією акцією «Голос» вирішили продемонструвати, як звучить журналістика в руках олігархів, а також привернути увагу до свого «деолігархічного пакету законопроектів».

 

«Ч мжлв мв бз глснх? Ч мжлв крн бз глс? Двт прврм», — запитав лідер партії під час запуску кампанії у прес-релізі.

 

Експеримент підтримали користувачі соцмереж постами з хештегом #бзглс. Після 4-годинної комунікаційної кампанії партія Голос оприлюднила результат на своєму сайті:

 

«Ось так звучить українська мова, коли ми позбавляємо її голосних. Ось так звучить український народ, коли олігархи позбавляють його голосу. Під час російської агресії 80% телевізійного простору країни контролюється групою олігархів, які часто маніпулюють суспільною думкою на користь Росії. Партія Голос вважає це неприпустимим», — йдеться у повідомленні.

 

Запропонований «Голосом» деолігархічний пакет законопроектів передбачає «запровадження кримінальної відповідальності власників і керівників медіа за маніпуляцію суспільною думкою, заборону політикам і пов’язаним з ними особам володіти медіа та запровадження конкуренції медіа якістю програм, а не кількістю олігархічних грошей».

 

 

Читайте також: Аналізуємо новий «проєкт» правопису: від «скрипниківки» до новацій 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект