Календар подій

16/05

Відбудеться дискусія про «Спомини» Павла Скоропадського

Київ

18:30 Книгарня «Є», вул. Лисенка, 3

Відбудеться дискусія про «Спомини» Павла Скоропадського

Відбудеться дискусія про державницький вимір діяльності Павла Скоропадського на сторінках «Споминів», написаних 100 років тому.

Період Гетьманату 1918 р. П. Скоропадський прожив двічі. Вперше — коли доля піднесла його на найвищий щабель влади і він був проголошений гетьманом України, вдруге — коли описував цей час у своїх мемуарах «Спомини».

 

У 1978 р. архів Скоропадських було передано до Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського, і в першого президента інституту Євгена Зиблікевича виникла ідея опублікувати спомини Павла Скоропадського мовою оригіналу (російською) і в перекладі німецькою та українською. Німецький переклад здійснювала гетьманівна Олена Отт-Скоропадська, а український переклад було доручено відомій учасниці руху шістдесятників, правозахисниці Надії Світличній, яка в той час працювала перекладачкою в Гарвардському університеті.

 

Віднайшовши в Архіві Східноєвропейського дослідного інституту ім. В. К. Липинського текст перекладу Н. Світличної, Тетяна Осташко та Юрій Терещенко вирішили завершити видавничий проект, який було розпочато ще в 70-х роках ХХ ст. На відміну від першого видання (Київ–Філадельфія, 1995), що друкувалося з урахуванням редакції початку 1920-х рр., нинішнє — повністю відповідає автографу мемуарів автора.

 

Про державницький вимір діяльності Павла Скоропадського, про задуми, які вдалося втілити за сім з половиною місяців його гетьманування, говоритимуть упорядники книжки Тетяна Осташко та Юрій Терещенко.

 

Модератор — Юлія Олійник, директорка видавництва «Темпора».

 

Вхід вільний.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект