Календар подій

поетичний кінематограф

6.04

Київ

19:00 Пломінь, провулок Шевченка, 5

Відбудеться лекція «Український поетичний кінематограф»

У лекторії літературного клубу «Пломінь» відбудеться лекція кінознавця, кандидата мистецтвознавства Тетяни Журавльової, присвячена феномену поетичного кіно в українському кінематографі.

У дискусії про український поетичний кінематограф буде запропоновано культурологічний аналіз цього явища. Народжена переважно у межах радянського кіноперіоду брежнєвського застою, ця мистецька течія репрезентувала національні світоглядні пріоритети української культури. Спротив асиміляції, так званого радянського «інтернаціоналізму», насправді ж русифікації культур народів СРСР позначились на образно-поетичній системі цього напряму.

 

Художнє висловлення українських митців відбувалося великою мірою у царині візуального простору екрану. Але навіть опосередковані звернення до глибин генетичної пам’яті українців були розцінені радянськими ідеологами як політично небезпечні. 1974 року перший секретар ЦК КПУ В. Щербицький констатував на партійному пленумі: «З поетичним кіно у нас покінчено»…

 

«Тіні забутих предків» С. Параджанова, «Та, що входить в море», «Камінний хрест», «Захар Беркут» Л.Осики, «Криниця для спраглих», «Вечір на Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою», «Всупереч усьому» Ю.Іллєнка, «Совість» В.Денисенка, «Комісари», «Іду до тебе» М.Мащенка, «Пропала грамота» Б.Івченка, «Пізнай себе» Р.Сергієнка (вийшли в 1964 – 1973 роках) і «Вавилон ХХ» І.Миколайчука (1979). П’ять із чотирнадцяти було заборонено і вони побачили світ наприкінці 1980-х.

 

Вхід вільний.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект