Календар подій

30/07

Відбудеться прес-брифінг та репетиція фільму-концерту «Розділові Наживо»

Київ

15:00 Мистецький Арсенал, другий поверх, вул. Лаврська, 10-12

Відбудеться прес-брифінг та репетиція фільму-концерту «Розділові Наживо»

Відбудеться перший прес-брифінг проєкту, який пройде прямо на знімальному майданчику фільму-концерту «Розділові Наживо». По завершенні всі учасники зможуть лишитися на генеральну репетицію зйомок фільму й задокументувати унікальні кадри бекстейджу.

«Розділові Наживо» — фільм-концерт, який народився на теренах культового мультидисциплінарного проєкту «роздІловІ» за участю Сергія Жадана, Олі Михайлюк, Олексія Ворсоби (Білорусь), Томека Сікори (Польща) та Сергія Пілявця. Режисер-постановник стрічки — Вадим Ільков (оператор-постановник «Вулкану», режисер «Тато-мамин брат»).

 

«роздІловІ» з’явились у 2012 році, коли режисерка й мисткиня Оля Михайлюк уперше запропонувала учасникам концепт проєкту — поєднання шумового звукоряду, експериментальної візуалізації та текстів Сергія Жадана прочитаних ним наживо. Перша версія проєкту, який тоді ще мав назву «Нові розділові», була показана в грудні 2012-го в Івано-Франківську та Києві.

 

Відтоді проєкт трансформувався, набираючи різних форм — у проєкт входили різні музиканти, віджеї, хореографи, незмінним залишаючи основний склад — Оля Михайлюк, Сергій Жадан, Олексій Ворсоба. За цей час «роздІловІ» побачили в містах прифронтової території — Бердянську, Маріуполі, Краматорську, Слов’янську, Бахмуті, Щасті, Старобільську, Станиці Луганській і Сєвєродонецьку. А також в Одесі, Дніпрі, Харкові, Києві, Івано-Франківську, Тернополі, Львові. Відбулися виступи в Польщі. Цього року проєкт розпочав експерименти з різними мовами, тепер «роздІловІ» відлунюють німецькою, заспокоюють чеською, бентежать італійською й відправляють у нічний політ французькою.

 

У Мистецькому арсеналі учасники проєкту «роздІловІ» уперше зустрілись у березні 2019 року. Під час триденної зустрічі учасники обговорювали особливості роботи з текстом ­ для перекладачів, музикантів, художників й особливості роботи з музикою та зображенням для письменників.

 

Під час IX Міжнародного фестивалю «Книжковий арсенал» перформанс «роздІловІ. Поезія / музика / візуалізація – знаки взаємодії» став однією із найвідвідуваніших подій.

 

Зараз проєкт існує у віртуальному просторі. rozdilovi.org — лабораторія, яка діє постійно: на сайті з’являються текстові, музичні та візуальні оновлення. Фільм-концерт «Розділові Наживо» стане знаковою подією в семирічній історії проєкту, бо у такому складі команди виступів «роздІлових» Україна більше не побачить. Для його запису  учасники готують особливу версію поєднання музичних, текстових й візуальних елементів загальної композиції, що набуде нової, унікальної форми спеціально для фільму. У стрічці пролунають вірші з найособистішої для письменника книжки — «Месопотамія». 

 

Брифінг відбудеться за участі Юлії Федів — виконавчої директорки Українського культурного фонду, та Олесі Островської-Лютої, генеральної директорки Мистецького Арсеналу.

 

Акредитація за посиланням.

 

Координатор на місці: Анастасія, 063 873 01 73.

 

Додаткова інформація: Аліса, alisa.kalyuzhnaya@gmail.com, 050 777 11 37.

Довідка

«Розділові Наживо» — фільм-концерт, що документує перформанс «роздІловІ», мультидисциплінарний проєкт мистецької агенції АртПоле, який виник у 2012 році на основі книги Сергія Жадана «Вогнепальні й ножові». На сьогодні проєкт поєднав в собі прочитані автором тексти з різних збірок, чуттєву музику, експериментальний шумовий звукоряд та візуалізацію. 

 

Фільм-концерт — ще недостатньо відкритий в Україні жанр, метод багатокамерної зйомки дозволить глядачу пережити процес творення мистецтва разом з артистами. Глядачі фільму стануть співучасниками процесу. 

Сергій Жа

Режисер-постановник «Розділові Наживо»: Вадим Ільков (оператор-постановник фільму «Вулкан» (2018), режисер фільму «Тато — мамин брат» (2018) — переможець ОМКФ-2019 за кращу режисуру та кращий український повнометражний фільм). 

 

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду

 

Партнер — Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал».

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект