Календар подій

18/04

Відкриється виставка з рідкісними стародруками

Київ

18:00 вул. Лаврська 9, корпус 9

Відкриється виставка з рідкісними стародруками

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» та Музей книги і друкарства України запрошують на відкриття спільного проекту «В обіймах Янгола».

Виставка присвячена образу янгола в українських іконах, гравюрах та стародруках, була створена у результаті творчої та наукової співпраці двох музеїв. Поєднання в одному виставковому просторі стародавніх книжкових гравюр і українських ікон не випадкове: сюжети ікон з образами янголів перегукуються з подібними образами на гравюрах в стародруках. Часто українська гравюра слугувала зразком сюжетів та композиції для багатьох іконописців.

Що ви зможете побачити на виставці?

На виставці будуть представлені рідкісні стародруки ХVІІ — ХІХ століть, зокрема, Патерик Печерський 1661р., Требник 1646р., Євангеліє 1733р., твори знаних майстрів граверного мистецтва Іллі, Зубрицького, Гочемського, Козачківського, гравюри на шовку «Чуда в іконі Почаївській» сер. XVIII cт. та ін. з фондів Музею книги і друкарства України. А також тридцять зразків давніх українських ікон ХVІІ — початку ХХ століть з колекції Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара», деякі з них експонуються вперше.

 

Серед найдавніших ікон із зображенням янголів різних чинів ангельської ієрархії будуть представлені: «Благовіщення Пресвятої Богородиці» та «Хрещення Ісуса Христа» ХVІІ ст. із Галичини, «Поклоніння пастухів» ІІ пол. ХVІІ ст. з іконостасу с. Перев’ятичі Львівської області, «Благовіщення» ХVІІІ ст. з Івано-Франківщини, «Собор Архангелів» І пол. ХVІІІ ст., «Покрова Богородиці» ХVІІІ ст. з м. Рахів Закарпатської області, «Архангел Михаїл» ХІХ ст. з с. Синевірська Поляна Закарпатської області та ін.

 

Ікони ХІХ століття, одинарні і тридільні, написані народними малярами і представлені сюжетами: Собор Архангела Михаїла, Воскресіння Христове, Богородиця Печерська, Покрова Пресвятої Богородиці, Святий Архистратиг Михаїл з пристоячими та ін. Народні іконописці вміло трансформували канонічні образи в народні, вносячи в них певні риси зовнішності близьких і рідних їм людей. Образи ці щирі і близькі загальнолюдському сприйняттю, вони відзначаються особливою поетичністю мистецького формовиявлення.

 

Відвідувачі також матимуть можливість побачити унікальну картину «Ангел зі свічкою» з колишнього седнівського маєтку Лизогубів, яку свого часу віднайшов там Іван Гончар і записав розповідь старожилів про імовірну приналежність полотна пензлю Тараса Шевченка.

 

Відвідавши виставку, ви зможете особисто побачити красу українських ікон і стародруків та відчути сакральну атмосферу спокою і гармонії, якої так не вистачає у нашому буремному сьогоденні.

 

Вхід на відкриття — вільний, у інші дні — за квитками музею.

 

Виставка триватиме до 22 травнящодня, крім вівторка, з 10:00 до 17:00.

 

Контакти: 044 280 79 76.

 

Подія на Фейсбуці

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект