вінниця

Відомі лауреати Літературної премії імені Коцюбинського

13.09.2019

Бачите помилку в тексті — виділяйте фрагмент та тисніть Ctrl + Enter

Журі Всеукраїнської літературної премії імені Михайла Коцюбинського оголосило цьогорічних лауреатів. Про це повідомляє Вінницька ОДА.

Переможців визначили у трьох номінаціях:

 

  • Вікторія Гранецька, збірка оповідань «Reality Show/Magic Show» (номнція «Художня література»)
  • Ірина Зелененька, посібник-хрестоматія «Подільські божищі» (номінація «Науково-популярна література»)
  • Олена Вітенко, збірки віршів для дітей «Роздолля», «Оберу професію» та «Намалюю Україну» (номінація «Дитяча література»)

 

Кожен з переможців отримає грошову винагороду – 20 тисяч гривень.

 

Премія Коцюбинського існує з 1981 року. Це найстаріша та найпрестижніша відзнака Вінниччини у царині літератури. Заснувала премію Вінницька організація Національної спілки письменників України, а з 1992 року вона перейшла під патронат Вінницької облдержадміністрації та обласної Ради, і відтоді набула всеукраїнського статусу. Вручається українським літераторам за високохудожні доробки, що звеличують гуманістичні ідеали. За всі часи лауреатами премії ставали 38 письменників.

 

В журі премії – 15 осіб, деякі з них були лауреатами премії попередніх років (Анатолій Подолинний, Михайло Каменюк, Валентина Сторожук, Вадим Вітковський, Ольга Куцевол). Визначення переможців відбувається шляхом таємного голосування.

 

Раніше повідомлялося, що журі літературного конкурсу «Нагорода Фонду Петра і Лесі Ковалевих 2019 року» обрало фіналістів у трьох категоріях.

 

 

 

Підтримайте проект

Фондуючи незалежну редакцію Читомо, ви допомагаєте зростити нове покоління
професіоналів видавничої справи і збільшуєте кількість хороших книжок у світі.

Підтримайте проект